بیانیه مجمع جهانی بیداری اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد حزب الله لبنان

1089429 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه جهان خبرگزاری آنا، مجمع جهانی بیداری اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس حزب الله لبنان در بیانیه ای ضمن تبریک تشکیل این خانواده بزرگوار و حفظ رشادت ها، فداکاری ها، استقامت ها. و صلابت سرور مقاومت و رزمندگان ایثارگر این نهاد الهی، ابراز امیدواری کرد با اتکا به وعده های خدشه ناپذیر الهی در گذشته تا نابودی رژیم باطل و استقرار حکومت اسلامی در حرم مطهر در آینده، این راه نور ادامه خواهد داشت و ارتقا خواهد یافت.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

تحولات خاورمیانه در قرن بیستم با نقشه شوم استعمار انگلیس و حمایت همه جانبه قدرت های غربی، منطقه غرب آسیا را وارد معادله همسویی جدیدی کرد، به گونه ای که جهان عرب از یک سو و رژیم صهیونیستی رژیم و حامیان بین المللی آن از سوی دیگر، منطقه ژئواستراتژیک خاورمیانه با ایفای نقش بازیگران متحول و دگرگون شد و رژیم دروغین در سال 1948 مانند غده سرطانی امنیت، آرامش منطقه را برهم زد. ما شاهد جنگ بین فلسطینیان و اسرائیل و سه جنگ بین اعراب و اسرائیل بودیم.

از سوی دیگر، توطئه ها، توطئه ها و توطئه های شوم حامیان غربی، اسرائیل را بر آن داشته است که روز به روز موقعیت خود را تثبیت کند.

ظهور انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 به رهبری امام خمینی (ره) باعث تحولی نوین در منطقه شد چون زلزله و با رهبری نابغه امام راحل، حفاظت مقدس، معارف اسلام ناب محمدی و الهامات آموزه های دیگر جنبش های اسلامی از جمله حزب الله لبنان، نظم سیاسی منطقه را تغییر داد

  حضور مجدد مهاجران در تمرین شهرهدرو/ 2 سرمربی در یک اقلیم! - اندیشه معاصر

در سال 1982 با اشغال نظامی لبنان، تشکیل دولت دست نشانده، مداخله خارجی دولت های بزرگ تحت عنوان نیروهای حافظ صلح، استقلال، آزادی و حیات این کشور حاکمیت سیاسی یکپارچه را زیر پا گذاشت.

در چنین شرایطی هسته های اصلی حزب الله لبنان برای دفاع از استقلال، آزادی، تمامیت ارضی، هویت و ناموس یک ملت شکل گرفت و با الهام از انقلاب اسلامی به ویژه دکترین های دفاع مقدس، حزب الله لبنان به تدریج. از یک هسته کوچک به یک گروه مقاومت تبدیل شد و بعدها به یک حزب جامع تبدیل شد، علاوه بر دفاع از لبنان، آرمان فلسطین، مبارزه با ظلم، مبارزه با تمامیت خواهی رژیم صهیونیستی و به تدریج در کمتر بیش از یک دهه با شروع مقاومت اسلامی و عملیات های شهادت طلبانه متعدد، رژیم متزلزل شد و غصب کرد، بنابراین رژیم اشغالگر در سال 2001 مجبور به ترک لبنان و طعم اولین شکست در زندگی خود در برابر حزب الله شد.

حزب‌الله لبنان که دوران شکل‌گیری خود را سپری می‌کرد و به خوبی از اهداف، انگیزه‌ها و سیاست‌های این رژیم آگاه بود، آمادگی کامل خود را برای پاسخگویی قوی در صورت حمله مجدد رژیم صهیونیستی افزایش داد.

رژیم صهیونیستی که مطمئن بود قدرت بالای حزب الله تهدید اصلی برای ذات و هویت دروغین آن در آینده خواهد بود، در سال 2006 بر اساس توهم خود حمله همه جانبه ای را به لبنان آغاز کرد که هدف اصلی آن بود. از کار انداختن حزب الله و شکست تئوری مقاومت در منطقه بود اما مقاومت پرشور و ولایت مداری و تدابیر دوراندیشانه سیدمقاومت و ایثار و از خودگذشتگی فرماندهان و سربازان مقاومت به ویژه شهید سلیمانی برگ زرینی در تاریخ اسلام و مقاومت در جهان نوشت که منجر به جنگ 33 روزه و تبدیل حزب الله از قدرت محلی به قدرت جهانی شد و به منطقه ای تأثیرگذار تبدیل شد و بارقه های امیدی را در میان مردم ایجاد کرد. مردم مظلوم و ستمدیده جهان از فلسطین، یمن و عراق گرفته تا افغانستان و پاکستان و دیگر ملت های آزادیخواه و به تدریج به عنوان الگوی موفق مقاومت در منطقه و جهان معرفی شدند.

  مالیات جدیدی در کشور وضع نشده است/ صدور 14 هزار پروانه کسب در دو ماه و نیم گذشته

این عامل باعث شد تا دیگر گروه ها و جریان های مقاومت مانند جهاد و حماس در فلسطین، حشد الشعبی در عراق، انصارالله یمن، دفاع ملی در سوریه، حزب الله لبنان نقش خود را از یک قدرت محلی به یک قدرت ملی تکمیل کنند و به تدریج یک قدرت منطقه ای تأثیرگذار شود.

علاوه بر این، حزب الله توانست معادله قدرت منطقه ای را تغییر دهد، قدرت بازدارندگی در برابر رژیم اشغالگر قدس را بهبود بخشد و از طریق تشکیل کشورهای دیگر، جبهه مقاومت منطقه ای را در سطح منطقه غرب آسیا ایجاد کند و سپس همه چیز را ایجاد کند. طرح ها و راهبردهای استکبار جهانی و شکست مرتجعین دروغین و گروه های تکفیری و ایجاد روزنه های امید، عزت نفس، عزت، خودباوری و خوداتکایی، احیای هویت اسلامی، رهایی از ذلت تاریخی در بین ملت های منطقه و ترس از هژمونی شکست ناپذیر رژیم اسرائیل برای همه مردم جهان به ویژه برای جهان اسلام.

حزب الله در حال حاضر یک بازیگر برتر، بازدارنده، موثر، نقش، تاثیرگذار و اصلی در معادلات منطقه است و ترس و وحشت وحشتناک رژیم اسرائیل جنایتکار حزب الله لبنان با تلاش های مذبوحانه و حصار کشی ضعیف تر از تار عنکبوت است. در اطراف خود، برای حفظ امنیت، تنش دارد، در حالی که از تشکیل این غده سرطانی بیش از هر زمان دیگری دچار ناامنی، اضطراب، وحشت، مهاجرت به عقب، عدم پذیرش و مشروعیت سیاسی و اجتماعی شده است.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن تبریک چهلمین سالگرد برپایی این شجره طیبه، از رشادت‌ها، فداکاری‌ها و جانفشانی‌های سردار مقاومت و رزمندگان فداکار این نهاد الهی تجلیل می‌کند. امید است مانند گذشته با اتکال به وعده های ناگسستنی الهی تا سقوط رژیم باطل و استقرار حکومت اسلامی ادامه داشته باشد و در آینده نیز این راه نورانی در قدس شریف ادامه یابد.

  عصر جدید دانشجویان در شبکه شاد

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید