بیانیه اجلاس سران آمریکا و کشورهای عربی در جده درباره ایران و منطقه

1087613 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، شرکت کنندگان اجلاس امنیت و توسعه جده با صدور بیانیه ای حمایت خود را از پاکسازی این منطقه از سلاح های کشتار جمعی اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است که سران کشورهای شرکت کننده در این اجلاس بر محوریت تلاش های دیپلماتیک برای آنچه که جلوگیری از توسعه تسلیحات هسته ای ایران خوانده می شود، تاکید کردند.

به گزارش شبکه الجزیره، در این بیانیه آمده است که رهبران شرکت کننده در این نشست راه های تقویت همکاری مشترک برای تقویت توان بازدارندگی و دفاعی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این بیانیه، سران کشورهای مذکور بر عزم خود برای تقویت هماهنگی برای توسعه بازدارندگی مشترک در برابر خطرات گسترش سامانه‌های هواپیمای بدون سرنشین و تمایل خود برای ادامه برگزاری نشست‌های سالانه آمریکایی و عربی تاکید کردند.

سران کشورهای شرکت کننده در این اجلاس همچنین از تاکید جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بر اهمیت مشارکت راهبردی در غرب آسیا برای چندین سال استقبال کردند و بر دیدگاه مشترک خود برای منطقه ای که در آن صلح حاکم است و همچنین اتخاذ تدابیر لازم تاکید کردند. در این دادند.

در این بیانیه آمده است که بایدن همچنین بر تعهد خود به تلاش برای دستیابی به صلحی عادلانه، جامع و پایدار در غرب آسیا تاکید کرده است.

انتهای پیام/4129/

  5 خوزستانی یک صبح طعم مرگ را چشید / معجزه بقا - اندیشه مدرن

دیدگاهتان را بنویسید