بوریس جانسون برای دبیرکلی ناتو نامزد شد

بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق بریتانیا قصد دارد برای دبیرکلی ناتو نامزد شود.

من گزارش میدم اعتدالاعضای ارشد حزب محافظه کار بریتانیا قصد دارند بوریس جانسون، نخست وزیر سابق این کشور را به عنوان نامزد احتمالی دبیرکلی ناتو در آینده معرفی کنند.

روزنامه تلگراف گزارش داد که بوریس جانسون می تواند جایگزین خوبی باشد در صورتی که دوره ریاست ینس استولتنبرگ، دبیرکل فعلی در سپتامبر سال آینده به پایان برسد.

بر اساس گزارش تلگراف، جانسون می‌تواند گزینه خوبی برای این سمت باشد زیرا آمریکا به هیچ‌کس در اتحادیه اروپا برای تصدی این سمت اعتماد ندارد و پیشنهادهای مکرر برای تشکیل ارتش جدید اروپایی ارائه کرده است.

علاوه بر این، بریتانیا از اعتماد کشورهای بالتیک برخوردار است و جانسون شخصا دارای اعتبار بین المللی برای کمک به ایجاد یک اتحاد بین المللی علیه روسیه ولادیمیر پوتین است.

ریچارد درکس، یکی از مقامات ارشد کمیته دفاعی حزب محافظه کار، گفت که در صورت لزوم از نامزدی جانسون برای این پست حمایت خواهد کرد.

مارک فرانکوس، یکی دیگر از اعضای آن کمیته، گفت که مردم احتمالاً سال‌ها درباره مشروعیت جانسون صحبت خواهند کرد، اما سؤال مهم حمایت مطلق و صریح جانسون از اوکراین در برابر تهاجم روسیه است.

در همین حال، یک منبع آگاه به تلگراف گفت: واقعیت این است که دبیرکل ناتو با رای مثبت همه کشورهای عضو منصوب می شود و هر کشوری می تواند آن رای را وتو کند. اما آیا فکر می کنید امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به جانسون رای خواهد داد؟ این یک چالش جدی است. نامزد باید از حمایت آمریکا و فرانسه برخوردار باشد.

  رفتار زشت و شرم آور باشگاه پرسپولیس با حامد - تفکر مدرن

بوریس جانسون حدود یک ماه پیش رسما از رهبری حزب محافظه کار حاکم استعفا داد.

جانسون که در پی استعفای گسترده وزرای کابینه و تعداد زیادی از کارمندان دولت بریتانیا و رسوایی‌های اخیرش مجبور به استعفا از رهبری حزب محافظه‌کار شد، اعتراف کرد که اراده حزب محافظه‌کار این بود که رهبری جدید و نخست‌وزیر بر سر کار باشد. . بیا

پس از کناره گیری بوریس جانسون از قدرت، انتخابات برای تعیین نخست وزیر جدید آغاز شد. در 21 ژوئیه گذشته، هشت چهره کلیدی حزب محافظه کار با حمایت حداقل 20 عضو حزب، به فهرست نامزدهای انتخابات راه یافتند.

اما سرانجام هفته گذشته با حذف پنی موردانت در دور پنجم رای گیری برای انتخاب جانشین بوریس جانسون، با حضور نمایندگان حزب محافظه کار ریشی سوناک، وزیر خزانه داری سابق، و لیز تراس، وزیر امور خارجه فعلی، به مرحله نهایی

دو برنده اکنون می توانند یک کمپین انتخاباتی را قبل از اعضای حزب آغاز کنند که باید با اعلام برنده در 5 سپتامبر به پایان برسد. تاراس در نظرسنجی های جامعه شناختی پیشتاز است. برنده احتمالاً در همان روز توسط ملکه به نخست وزیری منصوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید