بورل: دیپلماسی تنها راه برون رفت از تنش کنونی پیرامون برجام است

1083460 فقط خبر

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (جمعه) در سفر به ایران در توئیتی نوشت دیپلماسی تنها راه بازگشت به اجرای کامل توافق و معکوس کردن تنش‌های فعلی است.

وی همچنین از دیدار با همتای خود و دیگر مقامات ذیربط در تهران خبر داد.

سعید حاطب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: بورل امشب (جمعه) برای دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان و برخی دیگر از مقامات جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر می کند. به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، در چارچوب رایزنی‌های جاری ایران و اتحادیه اروپا، موضوعات دوجانبه، بین‌المللی و بین‌المللی و آخرین وضعیت مذاکرات لغو تحریم‌ها مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

صبح امروز، انریکه مورا، معاون نماینده عالی اتحادیه اروپا با انتشار عکسی در حساب توییتر خود از ضیافت شام کاری با حضور جوزف بورل و رابرت مالی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در کافه ای در بروکسل خبر داد.

او این نشست سه روزه را «عمیق» درباره شورای امنیت سازمان ملل متحد و دیدگاه های آن درباره خاورمیانه توصیف کرد. بحثی عمیق درباره برجام و دیدگاه‌های منطقه‌ای درباره خاورمیانه گسترده‌تر. مالی بر تعهد قاطع ایالات متحده برای بازگشت به توافق تاکید کرد.

پیشتر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته بود که مذاکرات با ایران برای احیای توافق هسته ای به بن بست رسیده است. اظهارات گروسی زمانی بیان شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش اخیر خود مدعی شد که ایران به رغم همکاری مناسب با ایران در زمینه فعالیت های هسته ای، از قبل به تولید مواد مورد نیاز برای ساخت سلاح های هسته ای نزدیک شده است.

  مهمانی جنجالی و فوق مجلل بازیگر معروف! + فیلم و عکس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید