به گزارش نامه های رتبه اول آزمون دکتری رشته معماری / از تالیف 2 جلد کتاب تا 18 ماه تحقیق در همام قاجاری قزوین

این موضوع در گفتگو با آنا مطرح شد.

17841 534 فقط خبر

رتبه اول آزمون دکتری رشته معماری را مهمترین و بزرگترین موفقیت علمی وی 18 ماه تحقیق و پژوهش در همام قاجار قزوین عنوان کرد و گفت: در حال حاضر مشغول نگارش 2 جلد کتاب در رشته معماری هستم. .

گروه استان های خبرگزاری آنا; ساسان صمدیان متولد 1351 در سال 1374 در مقطع کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند پذیرفته شد و پس از پایان دوره کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد معماری فارغ التحصیل شد.

صمدیان با شرکت در آزمون دکتری 1401 رتبه اول رشته معماری را کسب کرد و پس از قبولی در مصاحبه علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز پذیرفته شد.

به همین مناسبت خبرنگار خبرگزاری آنا در دماوند با این دانشجوی فرهیخته به گفت وگو پرداخت و جویای دستاوردها، مطالعات و تحصیلات وی در رشته مهندسی معماری شد که در ادامه می خوانیم.

وی با بیان اینکه تحصیل در آزمون دکتری را از ترم اول کارشناسی شروع کردم، تصریح کرد: روزی که کارشناسی را شروع کردم هدفم دکتری بود و شاگرد اول بودم. دکترا نرفتم، کتاب های مخصوص کنکور رو نخوندم.

به گزارش نامه های رتبه اول آزمون دکتری رشته معماری / از تالیف 2 جلد کتاب تا 18 ماه تحقیق در همام قاجاری قزوین

این مهندس معماری فارغ التحصیل در تشریح موفقیت های خود گفت: منابع مورد نیاز برای آمادگی در کنکور را می توان با یک جستجوی ساده پیدا کرد; اما وقتی اساتید کلاس گفتند که مرجع این درس مثل سه یا پنج کتاب است، من نه تنها همه آنها را خواندم. کتاب های مرتبط دیگر را هم مطالعه کردم. کتاب های آموزشی استعداد تحصیلی در بازار موجود است و من از آن منابع نیز استفاده کردم.

  قایقرانان ایرانی در مرحله مقدماتی خوش درخشیدند

صمدیان در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد سطح آزمون و نتیجه احتمالی خود بعد از کنکور چیست؟ وی گفت: کنکور را از 10 سال پیش که کتابی با همین عنوان است تهیه کردم و هر 10 سال یکبار تست زدم و هر بار نمره را محاسبه کردم. از این رو مطمئن بودم که با درصد بالایی در امتحان قبول می شوم.

وی درباره رزومه خود برای شرکت در مرحله مصاحبه علمی توضیح داد: رزومه من برای مصاحبه علمی نسبتا خوب بود. در دوره کارشناسی در دانشگاه دماوند در یک مطالعه 18 ماهه توانستم 100 متر مربع از حمام قاجاری قزوین را در زیر خاک کشف کنم که بسیار مورد توجه سازمان ها و وزارتخانه های مربوطه قرار گرفت و در صدا و سیما ظاهر شد. برای ارائه سخنرانی البته در دانشگاه دماوند تا حدودی از من تقدیر و تجلیل شد.

به گزارش نامه های رتبه اول آزمون دکتری رشته معماری / از تالیف 2 جلد کتاب تا 18 ماه تحقیق در همام قاجاری قزوین

این دانشجوی دکتری مهندسی معماری ادامه داد: در سال پایانی دانشگاه تهران مرکزی در سمپوزیوم معماری پایدار مقاله ای نوشتم که توسط هیئت داوران و پروفسور نادر اردلان از دانشگاه هاروارد و تهران مرکزی به عنوان مقاله برتر انتخاب شد. توانست با بهترین دانشگاه های کشور مانند دانشگاه تهران، دانشگاه بهشتی رقابت کند و علم و صنعت را پشت سر بگذارد و موفقیت بزرگی برای این کشور بود.

صمدیان افزود: چندین کتاب مرجع دانشگاهی مربوط به استاد بنی مسعود و اساتید دیگر را به پیشنهاد ایشان ویرایش کرده ام و اکنون در حال نگارش دو جلد کتاب در زمینه معماری هستم. از چند شهردار و فرماندار نیز دعوت به همکاری در حوزه معماری به ویژه در حمام های سنتی کردم.

  انتشار عکسی از همسر دوم خسرو شکیبایی در فضای مجازی - اندیشه معاصر

وی در پاسخ به این سوال که در کدام دانشگاه ها برای مصاحبه دعوت شده اید؟ وی گفت: از دانشگاه های سراسری یزد، قزوین و تهران دعوت به مصاحبه داشتم. اما با توجه به همکاری مستمر و نزدیک با اساتید دانشگاه آزاد مرکزی تهران (تحقیق و تالیف چندین کتاب) در این دانشگاه ادامه تحصیل خواهم داد.

این دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند به خاطراتی از دوران تحصیل و نقش اساتید این دانشگاه در موفقیت خود اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد دماوند برای من خاطره و موفقیت های تحصیلی پی در پی است که هرگز فراموش نمی کنم. مهمترین و بزرگترین موفقیت علمی من در دماوند مربوط به حمام قجر قزوین بود که حاصل 18 ماه تحقیق و مطالعه با چهار همکلاسی دیگر و استادم خانم مهندس معراجی بود که البته ایشان در مقطع دکتری نیز تحصیل کردند. .

به گزارش نامه های رتبه اول آزمون دکتری رشته معماری / از تالیف 2 جلد کتاب تا 18 ماه تحقیق در همام قاجاری قزوین

صمدیان افزود: آنچه از اساتید فرهیخته دماوند آموخته ام پایه موفقیت من بوده و خواهد بود. اساتیدی که عاشقانه و عاشقانه هر آنچه در توانایی های علمی خود داشتند در کمال تواضع در اختیار دانشجویان قرار دادند و هرگز فرصتی را که دانشگاه دماوند در اختیار من قرار داد فراموش نمی کنم.

وی یکی از مشوق ها و دلایل اصلی من برای ادامه تحصیل را انجمن علم و معماری دانشگاه آزاد دماوند عنوان کرد که به همت استاد فرهیخته «دکتر گمیشی» مدیر گروه معماری برگزار شد. و روح، عشق و علاقه جدیدی را در دانشکده معماری القا کرد. ایجاد ده ها کارگاه، سمینار، روز معمار و … همه اینها باعث علاقه بیشتر دانشجویان رشته معماری به این رشته و دانشگاه آزاد دماوند شد که جای تشکر دارد.

  خبر مهم نحوه افزایش حقوق بازنشستگان 1401/01/13 + حقوق چه زمانی افزایش می یابد؟ - اندیشه معاصر

به گزارش نامه های رتبه اول آزمون دکتری رشته معماری / از تالیف 2 جلد کتاب تا 18 ماه تحقیق در همام قاجاری قزوین

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید