به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س)؛ بوی آسمان آمد، سرچشمه کوثر آمد – اندیشه مدرن

به گزارش سرمقاله پایگاه خبری اندیشه معاصر، نفیسه ترابنده در یادداشتی به مناسبت میلاد باسعادت بی بی دوعلم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و جشن روز زن و روز مادر نوشت: روی زمین وقت است و در آسمان می خندد. زمین رقص فرشتگان شلیک زمان و زمین. نوری از خانه خدیجه می تابد و جهان را روشن می کند. فرشتگان در صف می ایستند تا خداوند به آنان اذن ورود به این خانه بهشتی را بدهد تا بر خدیجه سلام و صلوات بفرستند، زیرا امروز روز مبارکی است که خورشید جهان فاطمه (علیها السلام) را نورانی می کند. زمین بی اثر از تاریکی مادی بیرون آمد و نور آسمانی را در درون خود دید.

فاطمه علیهاالسلام متولد شد تا کهکشان خلقت به وجود خود بازگردد، زاده شد تا رحمت الهی دوباره ظهور کند. زاده شد تا آفرینش بی معنا نباشد تا لکه ذلت را از جان زنان ذلیل بزداید و ایمان انسان بودنشان را بچشد.زادروز او تولد بهار است. این ولادت آب و ولادت تمام صفا و زلال است ولادتش رحمت است از هر سو. زیرا ادامه راه پیامبران است.

این عید و این روز فرخنده مبارک باد. روزی که لبخندی بر لبان پیامبر اکرم (ص) نشست و شادی دلش را فرا گرفت; پدری که دخترش را شادی دلش می داند. همان دختری که بهشتش فرش رکابش می شود و نامش را «مادر» تخت کبری می خوانند و در آسمان امامت یازده دنباله دار می سازد، مادرش تا میلاد خجسته اش بهانه ای باشد برای جشن بلند. مقام همه مادران، مادرانی که بر وجودشان مهر نهاده شده فاطمه متولد شده و آنها گلهای خوشبوی بهشت ​​خدا هستند.

  اجراهایی که دیگر زنده نیستند / کنسرت و خنده برای دوستداران موسیقی پخش کنید

آری مادر همان وجود مقدسی است که وقتی هست شمعدان ها می شکفد، خانه بوی زندگی می دهد، یاسمن با شوق می بیند، در و دیوار خانه از باران شکوفا می شود و بهار هر جا که نامش باشد جوانه می زند. و اینچنین، ای بهترین، ای مهربان ترین سرچشمه خیر، ای ساکن مهتاب، ای آب و آیینه و خورشید، نام جاودانی تو و کتاب هستی بر سر امن و امان خداست، سایه تو ثابت است. سلامتی شما، لب هایتان خندان و سخت کار می کنید. تهمت خود را در بارگاه الهی بپذیرید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253583

دیدگاهتان را بنویسید