به طور انحصاری آشفتگی سیاسی محیط زیست با وجود ضعف مدیران/ بی توجهی زیست محیطی به آلودگی و حیات وحش – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، احمد علیرضا بیعی عضو کمیسیون داخلی مجلس درباره انتقادات کشور از محیط زیست گفت: و شهرستان ها درگیر هستند در حالی که خود من بارها با مدیرکل محیط زیست دعوا کرده ام. آذربایجان شرقی و در نهایت منجر به اخراج وی و محکومیت وی شد.

وی گفت: متأسفانه به دلیل ضعف حاکمیتی و ضعف مدیران آن، محیط زیست به محلی برای دعوا، معامله و سازش تبدیل شده است و اگرچه قوانین بسیار قوی در مجلس شورای اسلامی محیط زیست تصویب شده است، اما محیط زیست بیو نمی تواند. آنها را اعمال کنید.

وی گفت: ضعف های مختلف در محیط زیست کشور باعث شده است تا در مناطق مختلف کشور شرایط ایمن برای زندگی مردم و حیوانات وجود نداشته باشد چرا که آلودگی بالاست و پیامدهای این معضل در سال ها و دهه های آینده مشخص خواهد شد. وحشت زیادی برای زندگی ایجاد خواهد کرد.

علیرضا بیگی گفت: نمی‌توانیم بپذیریم که بسیاری از کارکردهای زیست‌محیطی از بین رفته و اقدامات مختلف در معادن، مراتع، جنگل‌ها و مزارع به محلی تبدیل شود تا مدیران محیط‌زیست با دیگران معامله کنند و در واقع آلاینده‌ها، صنایع را به سمت فعالیت خود سوق دهند.

وی افزود: متأسفانه برخی از مدیران محیط زیست چشم بر آلایندگی صنایع مختلف می بندند و اجازه می دهند به کار خود برای مبارزه ادامه دهند و همین حکمرانی ضعیف و بی توجهی در حوزه محیط زیست می تواند ما را با مشکل مواجه کند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277875

  سید حسن خمینی: عصر رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از سخت ترین روزها برای من است - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید