به سایه ایران بر نشست جده توجه کنید

1083422 فقط خبر

گروه جهان خبرگزاری آنا – حسن هانی زاده; نشست مشترک سران 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس و مصر، اردن و عراق با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در شهر بندری جده عربستان سعودی در حالی پایان یافت که سایه عقاب توانا پایان ایران در این دیدار بسیار درخشان بود.

در این نشست بارها نام پر آوازه ایران از سوی شرکت کنندگان از جمله جو بایدن مطرح شد و این افتخار بزرگی برای ملت بزرگ ایران تلقی می شود چرا که نقش تاثیرگذار این کشور قدرتمند در عرصه بین المللی و منطقه ای را به خوبی آشکار می کند. معادلات

سران 6 کشور حوزه خلیج فارس و همچنین 3 کشور عربی مصر، اردن و عراق در سخنان خود به توسعه منطقه ای، وضعیت جهان عرب و بحران های سوریه، لیبی، فلسطین و … اشاره کردند. یمن و سودان و از طرف آمریکایی خواستند این مشکلات را حل کنند.

بیشتر اظهارات سران کشورهای عربی غیر تهاجمی نسبت به ایران بود و این نشان می دهد که کشورهای عربی چندان امیدی به توانایی آمریکا در حل مشکلات منطقه و جهان ندارند.

جو بایدن پیر خواب آلود در سخنرانی خود تلاش کرد ایران را به عنوان یک تهدید و بی ثباتی در منطقه و اسرائیل را شریک قابل اعتماد کشورهای عربی بداند، اما پاسخ هوشمندانه شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، نشان داد که دیدگاه‌های کشورهای عربی واقع‌گرا کاملاً با دیدگاه‌های ایالات متحده مطابقت دارد.

اگرچه در سفر جو بایدن به عربستان یک هدف محقق شد و آن بازگرداندن مشروعیت شکسته شده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بود، اما برنامه رئیس جمهور آمریکا برای ایجاد اجماع منطقه ای علیه ایران و یکپارچگی رژیم صهیونیستی در جامعه عرب شکست خورده است.

  فیلم | یافتن جسد سوخته یک زن ایرانی در ترکیه - تفکری مدرن

6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در واقع رئیس جمهور آمریکا را فریب دادند، هرچند که سابقه فعالیت سیاسی طولانی دارند و توانستند با دیدار با محمد بن سلمان، زمینه را برای حکومت آینده ولیعهد جوان عربستان سعودی فراهم کنند.

محمد بن سلمان به دلیل عملکرد تهاجمی خود در داخل و منطقه، ترور دردناک جمال خاشقجی روزنامه نگار برجسته سعودی، جنگ 7 ساله یمن و سرکوب مخالفان، کارنامه مثبتی در نزد افکار عمومی جهان ندارد. نظر.

ولیعهد عربستان برای کسب قدرت باید مشروعیت سیاسی منطقه ای جهانی را به دست آورد و او معتقد است که سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی می تواند آینده سیاسی او را تضمین کند.

سفر جو بایدن به منطقه از جمله فلسطین اشغالی و عربستان سعودی به منظور تنفس مصنوعی به رژیم های صهیونیستی و عربستان سعودی و همچنین تسریع روند عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل و تشکیل یک عبری انجام شد. -ناتوی عربی علیه ایران، اما تنها یک هدف محقق شد و آن پذیرفتن محمد بن سلمان به عنوان پادشاه آینده عربستان سعودی بود.

مخالفت جو بایدن پیر علیه ایران در نشست جده نشان داد که آمریکا به شدت از نفوذ روزافزون ایران و محور مقاومت در منطقه وحشت دارد و به دنبال یافتن راهی برای محدود کردن قدرت روزافزون جمهوری اسلامی ایران است. در منطقه

در کنفرانس جده نام چین و روسیه به عنوان دو قدرت برتر اقتصادی و نظامی جهان تنها یک بار تکرار شد اما نام معروف ایران بارها توسط شرکت کنندگان در این نشست مطرح شد و این نشان می دهد که ترنس های ایران – موقعیت منطقه ای

  تجمع مردم در مقابل کلانشهر حادثه ساز شد

سفر جو بایدن به عربستان که تنها با امضای 18 قرارداد تجاری و نفتی بین آمریکا و عربستان همراه بود، شکست سیاسی آمریکا تلقی می شود، زیرا سران کشورهای عربی در سخنرانی های خود ثابت کردند که این کشورها هنوز هم دوست ایران و دشمن واقعی رژیم صهیونیستی هستند

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید