بهینه سازی مصرف انرژی با توسعه پمپ های خانگی و مراکز نیمه صنعتی

1075846 فقط خبر

بهزاد جنتی شرکت کننده در رویداد عصر امید و مجری طرح بهینه سازی و عملکرد پمپ های الکتریکی در گفتگو با خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، گفت: این محصول نقش بسیار مهمی در کاهش مصرف برق و افزایش مصرف برق دارد. عمر پمپ های خانگی و صنعتی و الکتروپمپ ها.

وی اهمیت اجرای این طرح را تشریح کرد و افزود: در راه اندازی اولیه پمپ های خانگی اعم از پمپ در آپارتمان ها، واحدهای مسکونی و ویلایی بخشی از انرژی از بین می رود. اگر هر واحد مسکونی یک پمپ داشته باشد، چندین هزار پمپ در استان وجود دارد که در ابتدا 5 تا 6 برابر جریان نامی مصرف می کنند که شامل برق مصرفی همه مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برق می شود.

جنتی خاطرنشان کرد: اکنون تیم تحقیقاتی ما قطعه ای را طراحی و ساخته است که گشتاور راه اندازی اولیه جریان نامی را تقریباً بین 70 تا 80 درصد کاهش می دهد.

وی به مزایای این محصول اشاره کرد و گفت: این قطعه به راحتی با هزینه کم بر روی پمپ ها نصب می شود. همچنین این محصول مدل خارجی ندارد و برای اولین بار در دنیا طراحی و تولید شده است.

این محقق یادآور شد: این پمپ ها حداقل 20 بار در 24 ساعت برای هر مصرف کننده راه اندازی می شود که بر اساس برآوردها اگر به طور متوسط ​​هر مصرف کننده ماهانه یک میلیون برق به شرکت توانیر پرداخت کند 30 درصد آن به دلیل شروع قیمت اولیه پمپ ها است. یعنی 300000 تومان پول اضافه می دهد که مبلغ قابل توجهی است. بنابراین با توجه به اینکه اکنون هزینه برق در کشور ما بسیار بالاست و با کمبود برق مواجه هستیم، استفاده از این قطعه ضروری است.

  واکنش به پیشنهاد رسمی پرسپولیس برای خرید دو بازیکن - اندیشه معاصر

وی ادامه داد: اگر واقعاً کارکنان وارد این موضوع شوند و خرید این قطعه اجباری شود، از مصرف عظیم برق در کشور ما کاسته می شود.تولید یک قطعه و نگهداری آن بخشی دیگر از کار است. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول قبلا از این طرح حمایت کرده است و امیدواریم با حضور در رویداد عصر امید بتوانیم ضمن خدمت به جامعه درآمدزایی داشته باشیم.

دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با شعار عصر امید از 17 تا 21 خردادماه در مصلای تهران برگزار می شود و میزبان 3000 شرکت دانش بنیان، آزمایشگاه و زیرساخت، تیم های تحقیقاتی و استارت آپی است.

انتهای پیام/3004/

دیدگاهتان را بنویسید