بهینه سازی مصرف آب و بهبود کیفیت محصولات کشاورزی از طریق کشاورزی هیدروپونیک

1082095 فقط خبر

ایمان نیک فرجام در گفت وگو با خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، درباره روش های نوین کشاورزی گفت: محصول شرکت دانش بنیان گروتک، دستگاه کنترل تغذیه برای کشت هیدروپونیک است. کشت هیدروپونیک مدلی از کشت گلخانه ای است که در بستر خاک صورت نمی گیرد و به جای خاک از بسترهای جایگزین استفاده می شود.

وی افزود: این نوع کشت در خارج از ایران کاربرد زیادی دارد. در منازل به دلیل مشکلات کم آبی کمتر به این روش توجه می شود، اما به تدریج با توجه به اهمیت زیاد توجه به مشکلات کمی و کیفی در کشاورزی، کشت هیدروپونیک هر روز در حال افزایش است، به طوری که 70 تا 80 درصد جدیدا گلخانه های تاسیس شده از این نوع کشت استفاده می کنند. با توجه به عدم استفاده از خاک در این مدل از کشت، مزایای آن بیشتر از روش سنتی کشت است و البته خطرات و مخاطراتی نیز دارد. مزیت این است که از آنجایی که خاک وجود ندارد، طبیعتاً بیماری های مربوط به خاک نیز وجود ندارد و در این مدل از کشت، استفاده از سموم به صفر می رسد و هیچ سمی در این فرآیند استفاده نمی شود.

رفع مشکلات حجم زیاد سموم در محصولات کشاورزی

مدیرعامل شرکت دانشبانیان گفت: بسیاری از مشکلاتی که در حوزه محصولات کشاورزی به وجود می آید که آخرین نمونه آن فلفل سمی بود، به دلیل وجود سموم زیاد در خاک است. بنابراین باید در خاکی که هر محصول در آن کشت می شود و همچنین میزان استفاده از سموم در کشوری که قصد واردات از آن را داریم دقت شود. در این مدل کشت از سموم استفاده نمی شود بنابراین محصول محصولی سالم است و همچنین به دلیل عدم استفاده از سموم در هزینه ها صرفه جویی می شود به طوری که در خیارهای کشت شده به این روش حدود 40 تا 70 عدد وجود دارد. درصد افزایش کیفیت و کمیت نسبت به روش سنتی. از طرفی در این مدل کشت مصرف آب به شدت کاهش می یابد.

  کنترل چربی بد بدن با این سوپ - یک فکر مدرن

نیکفریام گفت: اصولاً کشت هیدروپونیک به دو مدل تقسیم می شود. یک مدل کشت هیدروپونیک باز و مدل دیگر کشت هیدروپونیک بسته است. در مدل باز، آب به سمت گیاه جریان می یابد و از طرف دیگر از بین می رود. در مدل بسته، آب به سیستم برگردانده شده و مورد استفاده قرار می گیرد که منجر به صرفه جویی 70 تا 90 درصدی در مصرف آب می شود. از سوی دیگر خطراتی نیز وجود دارد. بزرگترین خطری که در این زمینه پیدا می کنیم این است که چون خاک وجود ندارد، مواد مغذی در خاک وجود ندارد، بنابراین مواد مغذی مورد نیاز گیاه باید در آب محلول به گیاه برسد.

بومی سازی روش های نوین کشاورزی

وی تاکید کرد: در مدل کشت، بسته بندی آب برگشت پذیر بر حسب میزان مواد مغذی موجود در آن سنجیده می شود و در صورت لزوم مواد غذایی به آن اضافه می شود. فرآیند ترکیب عناصر غذایی و کودها با آب فرآیندی است که نیاز به دقت بالایی دارد و در صورت بروز خطا در ترکیب عناصر غذایی و سایر پارامترها، کاهش عملکرد و خطرات فراوان و افت کیفیت و کمیت زیادی را به همراه داشته ایم. گروتک این فرآیند را به شیوه ای جدید برای کشور بومی سازی می کند. قبل از روش این شرکت دانش بنیان دو روش برای این کشاورزی استفاده می شد.


بیشتر بخوانید:

حل مشکل مدیریت منابع آب کشور با سیستم آبیاری هوشمند


مدیرعامل شرکت دانشبانیان ادامه داد: در روش اول غذا را با آب با دست مخلوط می کردند که دقت بسیار پایین و اتکای بالا به نیروی کار ماهر و همچنین هزینه بالایی دارد. روش دوم استفاده از دستگاه های ونتوری بود که این کار را با مکانیزم بسیار قدیمی انجام می دهند و غذا را با آب خیلی دقیق مخلوط نمی کنند و این دستگاه به دلیل مدل کاری که دارد آنقدر گران است که فقط برای گلخانه های بالای 1 یا 2 هکتار مناسب است. . و- طبق تحقیقات ما، بیشتر گلخانه های ایران بر خلاف گلخانه های خارج از کشور کمتر از یک هکتار است. گلخانه های بالای 3 تا 7 و 8 هزار متر نمی توانند از دستگاه های اتوماتیک استفاده کنند، زیرا هزینه خرید و نگهداری این دستگاه ها بالاست. یک سال بعد سیستمی به نام «دوزینگ دسته ای» ارائه کردیم. این یک سیستم جدید است که در حال حاضر در ایالات متحده و نیوزلند در حال اجرا است و این روش ترکیب غذا از سال 2006 آغاز شد.

  آخرین آمار تاج امروز 15 بهمن 1392 - اندیشه معاصر

انتهای پیام/ 4144

دیدگاهتان را بنویسید