بهترین مکمل ها برای بیماری های قلبی کدامند؟

1064841 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از «ایت دیس نت دت» بیماری های قلبی عروقی این یکی از خطرناک ترین بیماری ها و یکی از علل اصلی مرگ و میر در جهان است. سالانه حدود 659000 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند.

افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا، دیابت و چاقی بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند. رژیم غذایی ناسالم و برخی عادات ناسالم مانند سیگار کشیدن، نوشیدن الکل زیاد و ورزش نکردن می تواند بیماری قلبی عروقی را بدتر کند.

مطالعات اخیر نشان می دهد که راه حل های زیادی برای کسانی که بیشتر در معرض این بیماری هستند وجود دارد. برخی از داروها و مکمل ها ممکن است در این وضعیت مفید باشند. محققان اخیرا دریافته‌اند که مکمل‌های عصاره کاکائو یکی از راه‌های کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی است.

برای اثبات نظر خود، محققان 12666 زن مسن و 8776 مرد 60 سال و بالاتر را مورد مطالعه قرار دادند. در این مطالعات مکمل هایی با عصاره کاکائو و همچنین مولتی ویتامین تجویز شد. پس از 3 تا 6 سال، نتایج این را نشان داد مکمل عصاره کاکائو مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی را به شدت کاهش می دهد.

عصاره کاکائو از دانه های کاکائو تهیه می شود و به گفته موسسه ملی سرطان، این عصاره ضد التهاب است و از قلب و عروق محافظت می کند و دانش و گشاد شدن رگ ها را تقویت می کند. عصاره کاکائو حاوی “فلاونوئید” است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و برای سلامتی بسیار مفید است. فلاونوئیدها ترکیبات طبیعی هستند که در میوه ها و سبزیجات نیز یافت می شوند.

  عصبانیت آقای بازیگر از سوء استفاده از نامش در تبلیغات - اندیشه معاصر

انتهای پیام/3004/

دیدگاهتان را بنویسید