بهبود عملکرد درزگیرهای لوله و اتصالات با کمک فناوری نانو

1084775 فقط خبر

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری آنا، فناوران ایرانی از نانوذرات برای بهبود بهره وری این محصولات در تولید واشر استفاده کرده اند. بنابراین کارایی و عمر این واشرها از واشرهای معمولی موجود در بازار بیشتر است.

کلیه قطعات مورد استفاده در خطوط لوله با انواع اتصالات از قبیل اتصالات ثابت، متحرک، فلنجی، پلی اتیلن، رزوه ای و انعطاف پذیر به یکدیگر متصل می شوند و برای جلوگیری از نشت آب در هنگام اتصال لوله ها از آب بند پلیمری یا لاستیکی استفاده می شود. .

آب بند مکانیکی است که برای جلوگیری از نشتی طراحی شده است به طوری که در فضای خالی بین دو لوله که تحت فشار هوا یا آب هستند قرار می گیرد. مهر و موم ها معمولاً با برش ورق فلز ساخته می شوند و در انواع مختلف مقوا، لاستیکی، سیلیکونی، فلزی، نمدی، فایبرگلاس یا پلیمری موجود می باشند.

ویژگی هایی مانند استحکام، کشسانی و پایداری حرارتی و شیمیایی از جمله پارامترهای مهم در انتخاب آب بند مناسب هستند. برای بهبود این خواص، شرکت لاستیک آلتراسونیک هونام از نانوذرات در تولید مهر و موم استفاده می کند. افزودن نانوذرات باعث بهبود خواص سایشی، افزایش استحکام و کاهش ازدیاد طول در هنگام شکست شده است.

هر چه سطح فعال ذرات به کار رفته در نانوکامپوزیت های الاستومری بیشتر باشد، خواص به دست آمده بیشتر و در نتیجه کیفیت قطعات هم از نظر ظاهر و هم از نظر خواص فیزیکی و مکانیکی بهتر می شود. در این میان، نانوذرات به دلیل نسبت سطح به حجم بالا، سطح فعال بالاتری را فراهم می‌کنند و همچنین حجم بیشتری از آنها در ساختار میدان مشارکت می‌کنند. بنابراین بسته به شرایط عملکرد قطعه، در مایعات مختلف خاصیت تورم کمتری از خود نشان می دهند.

  مبلغ ودیعه بازنشستگان در پایان ماه چقدر است؟ حقوق چقدر افزایش خواهد یافت (6 آوریل 1401) - اندیشه معاصر

به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت لاستیک شفاف هونام اقدام به تولید نانوذرات سیلیکونی برای تولید واشرهای نانوکامپوزیتی با خواص بهبود یافته کرده است. کنترل و نظارت مستمر خطوط لوله انتقال آب و فاضلاب برای بهداشت و کیفیت آب آشامیدنی و فرآیند جمع آوری فاضلاب بسیار مهم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید