بلاک چین را کاوش کنید؛ سیستم حذف دولت؛ واسطه ها و تغییر پایه پولی جهان

1067930 فقط خبر

قبل از ورود به دنیای ارزهای دیجیتال و درک این بخش مهم از اقتصاد، ابتدا باید با بلاک چین آشنا شویم. زیرا ورود به دنیای ارزهای دیجیتال بدون شناخت بلاک چین امکان پذیر نیست. باید ببینیم که بلاک چین چه کارکردهایی دارد و برای دنیا چه می کند.جالب اینجاست که ارزهای دیجیتال بخش بسیار کوچک و بسیار کوچکی از دنیای بلاک چین بسیار بزرگ هستند و همه چیز ارزهای دیجیتال نیست. اگر به یک بلاک چین به عنوان یک فضا یا مثلاً یک سیستم عامل مانند ویندوز نگاه کنیم، ارزهای دیجیتال در نهایت کاربرد آن سیستم عامل خواهند بود. بلاک چین روشی برای ثبت اطلاعات و داده ها است که کاملاً غیرمتمرکز و به طور کامل توزیع شده است.


بیشتر بخوانید:

بلاک چین وارد یک سیستم تجاری کامل شد


فرض کنید در سیستم بانکی می خواهیم تراکنش بانکی انجام دهیم و اتفاقی که می افتد، به بانک دستور می دهیم که مثلاً عدد 5 میلیون تن را به شخص دیگری واریز کند. کاری که اینجا انجام می شود این است که ما واقعاً حواله نمی خواهیم و پول در حساب شخصی ما نیست، در واقع یک وام پیش بانکی داریم که بانک اگر بخواهد یا اگر نخواهد می تواند انجام دهد. به، نمی توانست. در واقع یک واسطه در اینجا وجود دارد که ما به او اطلاعات می دهیم و واسطه این تراکنش را انجام می دهد.

یک بلاک چین بدون واسطه وجود دارد و سیستم بسیار شفاف و امن است. ما سرور و مرکز ثبت تراکنش ها در سیستم بانکی داریم که اطلاعات برای همه ذخیره می شود و سطح دسترسی کاربران مختلف می تواند متفاوت باشد و متفاوت است و اگر این سرور یا سیستم بخواهد تخلف کند یا بخواهد انجام هیچ کاری و اعمال قانون، در عمل قدرت دست خودشان است و هیچ یک از کاربران شبکه قدرت ندارند و نمی توانند کاری انجام دهند. محاصره بیان می کند که باید حاکمان و واسطه ها را از بین ببرد و قدرت نباید در دست یک شخص خاص و یک ارگان خاص باشد، بلکه باید قدرت بین همه مردم توزیع و توزیع شود. هیچ واسطه ای در ثبت اطلاعات در بلاک چین وجود ندارد و هیچ مرکزی وجود ندارد و همه کاربران سیستم اطلاعات خود را در یک سطح توزیع می کنند و دسترسی آنها به اطلاعات در یک سطح است که باعث شفافیت سیستم بلاک چین می شود و باعث می شود سرعت و انعطاف پذیری بالا سیستم. این یک بلاک چین شد و بیت کوین بسیار محبوب شد زیرا اولین پردازشگر پرداخت انعطاف پذیر در جهان بود که می توانست تمام تراکنش های مالی جهان را بدون رئیس انجام دهد و این یک رویداد بسیار بزرگ بود که در سال 2009 اتفاق افتاد.

  این معلمان و مربیان از پرداخت مالیات معاف شدند + جزئیات - اندیشه معاصر

آیا بلاک چین پایه پولی جهان را تغییر می دهد؟

سیستم بلاک چین P2P یا همتا به همتا است و این واسطه ها را حذف می کند و غیرمتمرکز است و این غیرمتمرکز شدن به این معناست که در این سیستم مرکز خاصی وجود ندارد و قابل کنترل نیست و نمی شود این سیستم اجباری است و هیچ اتفاقی نمی افتد. صحنه های این سیستم و اطلاعاتی که در بلاک چین نوشته می شود بسیار بسیار امن است (در مورد خطرات و حملات آن صحبت می شود) اما این سیستم برای نوشتن اطلاعات در بلاک چین بسیار امن و شفاف است. همه اینها امکان تغییر مجدد پایه های پولی جهان را فراهم می کند، همانطور که پایه پولی جهان از طلا به پوند و از پوند به دلار رسید. به تدریج از دلار به سمت ارزهای دیجیتال حرکت کنید. اتفاقی که پیشتر در ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری نیکسون رخ داد، به شوک نیکسون معروف بود.

در واقع، سیستم مدیریت پولی برتون وودز در پایان جنگ جهانی دوم قوانینی را برای روابط مالی و تجاری بین ایالات متحده، کانادا، اروپای غربی، استرالیا و ژاپن تعیین کرد. این سیستم اولین نمونه از یک سیستم پولی کاملاً مشورتی است که برای کنترل روابط پولی بین دولت های مستقل راه اندازی شده است. در سیستم برتون وودز، هر کشوری باید یک سیاست پولی اتخاذ کند که نرخ ارز خود را به طلا مرتبط کند و آن را ثابت نگه دارد (پایه پولی طلا). نقش صندوق بین المللی پول نیز رفع عدم تعادل موقت در پرداخت هاست. این سیستم باید عدم همکاری سایر کشورها را نیز برطرف کند و از رقابت برای کاهش ارزش پول جلوگیری کند.

  شایعات عجیب و وحشتناک در مورد تاجیک های تخت جمشید - تفکر مدرن

از 1 تا 22 ژوئیه 1944، 730 نماینده از 44 نیروی متفقین برای کنفرانس پولی سازمان ملل در هتل مونت واشنگتن در برتون وودز، نیوهمپشایر گرد هم آمدند تا در آخرین روز توافقنامه برتون وودز را امضا کنند. این قرارداد بازسازی و توسعه جهان پس از جنگ را از طریق ایجاد قوانین، نهادها و فرآیندهایی برای تنظیم نظام پولی بین‌المللی، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی ایجاد کرد.

ایالات متحده که دو سوم طلای جهان را در اختیار دارد، خواستار این شده است که سیستم برتون وودز هم بر پایه طلا و هم بر اساس دلار آمریکا باشد. این کنفرانس با حضور نمایندگان اتحاد جماهیر شوروی برگزار شد. اما آنها بعداً از پذیرش توافق نهایی خودداری کردند و اعلام کردند که مؤسساتی که به این ترتیب ایجاد شده اند، شعبه های وال استریت (بورس سهام نیویورک) هستند. در سال 1945، پس از اینکه تعداد کشورهای حامی به تعداد معقولی رسید، این سازمان ها شروع به کار کردند.

در 15 آگوست 1971، ایالات متحده به طور یکجانبه توانایی دلار آمریکا برای تبدیل به طلا را لغو کرد و عملاً به رژیم برتون وودز پایان داد و دلار را به یک ارز بدون پشتوانه تبدیل کرد. این حرکت “شوک نیکسون” نامیده می شود که دلار آمریکا را به ارز ذخیره بسیاری از کشورها تبدیل کرد. بسیاری از ارزهای ثابت (مانند پوند استرلینگ) نیز در همان زمان شناور شدند. و اکنون بیت کوین چندین دهه بعد به سلطه دلار پایان داده است و خود یا همتایانش (سایر ارزهای دیجیتال) را به عنوان پایه پولی جهان گرفته است.

  آیا آب نبات ها واقعا سوزش سر دل را درمان می کنند؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4103/

دیدگاهتان را بنویسید