بلاروس نمی تواند محلی برای مذاکره باشد

زلنسکی: بلاروس نمی تواند محلی برای مذاکره باشد

بر اساس گزارش ها اعتدال به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت: در حال حاضر ما به مینسک «نه» نمی گوییم. شهرهای دیگر ممکن است مکان هایی برای بازدید باشند. البته ما صلح می خواهیم، ​​می خواهیم ملاقات کنیم، می خواهیم جنگ تمام شود.

وی افزود: ورشو، براتیسلاوا، بوداپست، استانبول، باکو – ما همه اینها را به روسیه و هر شهر دیگری در کشوری که موشک از قلمرو آن پرواز نمی کند، پیشنهاد داده ایم. این تنها راهی است که در آن مذاکرات می تواند عادلانه باشد و واقعاً به جنگ پایان دهد.

زلنسکی گفت: «من تا زمانی که کشور آزاد شود مبارزه خواهم کرد. حملات شب گذشته در اوکراین وحشیانه بود، دوباره تیراندازی، دوباره بمباران محله های مسکونی، زیرساخت های غیرنظامی. امروز در کشور چیزی نیست که اشغالگران آن را هدف قابل قبولی ندانند. با همه دعوا میکنن آنها با همه چیز زنده مبارزه می کنند – مهدکودک ها، ساختمان های آپارتمانی و حتی آمبولانس ها.

وی گفت که نیروهای روسی تمام مناطق شهری را که زیرساخت نظامی نداشتند و هرگز وجود نداشتند راکت و موشک شلیک کردند. واسیلکوف، کیف، چرنیهف، سومی، خارکف و بسیاری دیگر از شهرهای اوکراین در وضعیتی هستند که آخرین بار در سرزمین های ما در طول جنگ جهانی دوم تجربه شده است. اقدامات جنایتکارانه روسیه علیه اوکراین نشانه هایی از نسل کشی را نشان می دهد.

رئیس جمهور اوکراین همچنین از همه مردم در سراسر جهان، دوستداران اوکراین، صلح و دموکراسی و هر کسی که می تواند برای اوکراین، اروپا و جهان بایستد، خواست تا در مبارزه با اوکراینی ها علیه “جنایتکاران جنگی روسیه” به اوکراین بپیوندند.

  اجرای جشنواره پلاگین در مجتمع سما عالیشهر

دیدگاهتان را بنویسید