بلاتر و پلاتینی از اتهامات فساد فیفا تبرئه شدند

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، دادگاهی در سوئیس سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا و همچنین میشل پلاتینی، رئیس سابق یوفا را از اتهامات مالی تبرئه کرد.

اتهامات مالی در سال های اخیر زندگی این دو فرد تاثیرگذار دنیای فوتبال را تحت تاثیر قرار داده و آنها را مجبور به استعفا کرده است.

پلاتینی متهم به دریافت 2 میلیون دلار حق الزحمه خارج از قرارداد از سال 1999 تا 2002 برای کار خود به عنوان مشاور رئیس فیفا بود. بلاتر نیز متهم به پرداخت این مبلغ به پلاتینی بود.

البته این دو چهره سرشناس دنیای فوتبال از ابتدا تمام اتهامات وارده را تکذیب کردند و آن را یک پرونده خواندند.

حالا پس از سال ها دادگاه سوئیس اعلام کرد که هر دو از اتهامات مربوط به مشکلات مالی تبرئه شده اند. هر دو بعد از دادگاه با خوشحالی و لبخند با خبرنگاران صحبت کردند.

پس از پایان این روند، ستاره سابق فوتبال فرانسه تاکید کرد که با بی عدالتی مبارزه می کند و به مبارزه خود با کسانی که او را به این وضعیت رساندند ادامه خواهد داد. کاپیتان سابق تیم ملی فرانسه و ستاره تیم ملی این کشور در جام جهانی 1986 3 بار برنده توپ طلا شده است.

الساندرو کریناری / تی پرس

بلاتر به خبرنگاران گفت: من در طول زندگی ام بی گناه نبودم، اما چرا در این مورد. در این مورد من هیچ اشتباهی نکردم.»

پرونده ای از اتهامات مالی در سال های اخیر منجر به برکناری بلاتر و پلاتینی از سمت های خود شد. این امر برای پلاتینی بسیار پرهزینه بود زیرا او پس از 17 سال در راس فیفا آماده جانشینی بلاتر شد و کنترل هیئت حاکمه جهان را به دست گرفت.

  سیب معده را آرام می کند! - اندیشه معاصر

الساندرو کریناری / تی پرس

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید