بسیج نیروها در روسیه اقدام خطرناکی است

30787 690 فقط خبر

ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز چهارشنبه بسیج بخشی از ارتش روسیه را اقدامی خطرناک و بی پروا توصیف کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، دبیرکل ناتو گفت: بسیج هزاران نیرو روسیه برای جنگ در اوکراین، درگیری را تشدید می کند و تهدید ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به استفاده از سلاح هسته ای، لفاظی خطرناک و فاقد احساس مسئولیت است.

وی تاکید کرد که اولین بسیج نیروهای روسیه پس از جنگ جهانی دوم غافلگیرکننده نبود، اما درگیری در اوکراین را تشدید کرد.

استولتنبرگ گفت اقدامات پوتین نشان داد که جنگ طبق برنامه های او پیش نمی رود و واضح است که رئیس جمهور روسیه اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

دبیرکل ناتو درباره استفاده احتمالی روسیه از تسلیحات هسته‌ای افزود: مطمئن می‌شویم که در مسکو سوءتفاهم در مورد نحوه پاسخگویی ما وجود نداشته باشد. البته این سوال به موقعیت و نوع سلاح هایی که می توانند استفاده کنند بستگی دارد. مهمترین چیز این است که این اتفاق نمی افتد و به همین دلیل است که ما در ارتباط خود با روسیه در مورد پیامدهای بی سابقه آن بسیار شفاف هستیم.

دبیرکل ناتو تاکید کرد که تصمیم پوتین برای بسیج بخشی از ارتش روسیه بار دیگر نشان می دهد که او اشتباه محاسباتی کرده و یک اشتباه استراتژیک مرتکب شده است.

او مدعی است که ارتش روسیه به خوبی تجهیز و تجهیز نشده است، فرماندهی ارتش ضعیف است و مشکلات لجستیکی جدی وجود دارد.

استولتنبرگفت: اما او تصور می کند که تصمیم نهایی شبکه را تشدید می کند زیرا سربازان اوکراینی و روسی بیشتری می میرند.

  ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی از آبان ماه آغاز شد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از بسیج نسبی (بخشی از نیروهای روسیه) در سراسر کشور خبر داد. رئیس جمهور روسیه با امضای فرمان بسیج جزئی اعلام کرد که اقدامات بسیج بخشی از نیروها از امروز 21 سپتامبر (30 شهریور) در روسیه آغاز می شود.

وی افزود: فقط شهروندانی که در وهله اول تجربه داشته باشند در چارچوب بسیج نسبی قرار می گیرند.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه بلافاصله پس از امضای این فرمان اعلام کرد که 300000 نفر فراخوان خواهند شد که تقریباً 1 درصد از بودجه موجود بسیج عمومی است.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید