بزرگترین عرضه مسکن در شمال و غرب تهران – اندیشه مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بررسی ها حاکی از میزان قابل توجهی از واحدهای رایگان موجود در بازار در مناطق سعادت آباد واقع در منطقه 2، نیاوران، کامرانیه، اختیاریه، فرمانیه، زعفرانیه در منطقه 1، پونک، جنت آباد و شهران در منطقه 5 است. . . اگرچه مناطق 5 و 2 رتبه های اول و سوم را در تعداد تراکنش ها دارند، اما سهم منطقه 1 در معاملات چندان بالا نیست و در رتبه دهم تهران قرار دارد. این موضوع فاصله قیمت مسکن در منطقه شمیران را با امکانات نامزدها نشان می دهد.

براساس آمار آذرماه، متوسط ​​قیمت تمام شده مسکن در منطقه یک تهران 69 میلیون تن در هر متر مربع، منطقه 2 معادل 50 میلیون و 438 هزار تن و منطقه 5 39 میلیون و 823 هزار تن در هر متر مربع است. آمارها نشان می دهد با وجود نوسانات ماهانه، رشد قیمت مسکن در 9 ماه گذشته در مناطق 1 و 2 نزدیک به صفر است. این مناطق از سال گذشته تا آذرماه امسال به ترتیب 0.5 درصد و 4.7 درصد رشد داشته اند. در منطقه 5 نیز از اسفند سال گذشته تا آذرماه سال جاری میانگین قیمت مسکن از 36.6 میلیون تن به 39.8 میلیون تن بر متر افزایش یافته است که 8.7 درصد افزایش داشته است.

از سوی دیگر، دو منطقه 10 و 4 که در آذرماه امسال رتبه های دوم و چهارم را به خود اختصاص دادند، با روند نزولی عرضه مواجه شدند. در واقع فشار تقاضا در این محله ها متناسب با عرضه مسکن به خصوص در سال های اخیر نیست. بررسی ها نشان می دهد که ساخت و ساز در مناطق 10 و 4 کاهش یافته است.

  پیش بینی بازار سهام امروز 23 دسامبر 1400 - اندیشه معاصر

در پنج ماهه اول سال 1400 تنها 2491 پروانه ساختمانی در تهران صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال 1399 کاهش 18 درصدی را نشان می دهد و در واقع هر ماه به طور متوسط ​​498 پروانه صادر می شود و 3686 بلوک جدید در تهران ساخته می شود. این در حالی است که در آذرماه امسال در پایتخت حدود 9800 قرارداد فروش مسکن منعقد شد. این بدان معناست که ساخت و ساز به یک سوم تقاضای نسبی در بازار مسکن رسیده است.

آمار غیر رسمی افزایش 35 درصدی معاملات و نشان دهنده افزایش 2.5 درصدی قیمت مسکن در شهر تهران در دی ماه نسبت به آذرماه است. بر اساس بررسی های خام به دست آمده از آگهی های املاک شهر تهران با سنجیدن متراژ بر اساس معاملات نهایی، میانگین قیمت مسکن از 32.9 میلیون تن بر مترمربع در آذرماه 1400 به 33.7 میلیون تن در دی ماه رسید که 2.5 افزایش یافت. درصد

در یک ماه اخیر تمایل به خرید مسکن در پایتخت نیز افزایش یافته است. تغییرات تعداد بازدید از آگهی ها در ژانویه نسبت به دسامبر 35 درصد افزایش را نشان می دهد. تعداد آگهی ها که شاخص عرضه و تمایل به فروش مسکن محسوب می شود، ۴.۴ درصد افزایش نشان می دهد که بسیار کمتر از رشد تقاضا است.

افزایش نسبی قیمت مسکن در ماه های پایانی سال دور از انتظار نیست و معمولا در سال های اخیر رخ می دهد. این آمارهای غیررسمی به طور پیش فرض مطابق با گزارش بانک مرکزی است که طی روزهای آینده ارائه خواهد شد. تورم ماهانه مسکن در تهران طی سه ماه گذشته به ترتیب 1.2، 1.8 و 2.5 درصد بوده است که نشان از نزدیک شدن بازار به شب عید دارد.

  شاه ماهی در تور یحیی / خبر خوش در کمپ سرخ / پرسپولیس گلر فوق حرفه ای را جذب می کند - تفکر مدرن

متوسط ​​قیمت یک خانه در تهران 32.6 میلیون تن است

بر اساس اعلام بانک مرکزی در آذرماه امسال میانگین هزینه یک متر مربع مسکن در تهران 32 میلیون و 590 هزار تن است که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب 1.8 و 21.1 درصد افزایش داشته است. تعداد معاملات در این ماه حدود 9.8 هزار فقره است که نسبت به ماه قبل و نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 33.8 و 282.5 درصد افزایش نشان می دهد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254246

دیدگاهتان را بنویسید