بزرگترین تقابل با نظام سلطه است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آنچه امروز می بینید تمرکز شکست های پی در پی و سریالی نظام حاکمیتی در بیش از چهار دهه انقلاب اسلامی است.

من گزارش میدم اعتدالسردار حسین سلامی صبح امروز (پنجشنبه) طی سخنانی در همایش ملی جهادگران دانشگاه با بیان اینکه معلمان دانشگاه به زندگی جوانان علم می بخشند و سازنده ساختار فکری و زیرساخت های ذهنی جامعه جوان ما هستند، گفت: وی گفت: شما با تلاش علمی مبتنی بر اندیشه و تفکر الهی و انقلابی، جامعه جوان ما را برای ایفای نقش های بزرگ در آینده درخشان تمدن نوظهور اسلام در عصر جدید آماده می کنید.

وی با اشاره به وضعیت کنونی کشور تاکید کرد: حوادثی که امروز در کشور ما رخ می دهد، مظهر عینی بزرگترین تقابل انقلاب اسلامی با نظام رو به زوال سلطه است و جوهره اصلی این تقابل راهبردی، تقابل است. از جهل و آگاهی

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: منشأ و ریشه این ناآرامی درست در مرکز و قلب نظام حاکمیتی مبتنی بر اطلاعات دقیق است. این نبردی است که از خیابان های شهرهای ما تا واشنگتن، نیویورک، لندن، تل آویو، ریاض و امثال آن پایتخت ها امتداد دارد.

سلامی یادآور شد: این درگیری در پهنه وسیعی از این دنیا در حال وقوع است. این جنگ فراتر از تضادها، فراتر از دیوارها و مرزها است. هر چند که مسائل و درگیری بین آنها شدید است. شما فکر می کنید که آنها متحد و یکپارچه هستند، اما دل هایشان پراکنده است و آشکارا جبهه ائتلافی عظیم برای تغییر تاریخ، صحنه سیاست جهانی و جغرافیای سیاسی جهان و همچنین تغییر سیاست و امنیت تشکیل داده اند. هندسه قدرت در جهان .

  این سوال توسط 8 وزیر در مجلس مطرح شد

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دنیا در حال حرکت از ساختار پوسیده و قدیمی در افول قدرت به سازمانی جدید است، تاکید کرد: آنچه امروز می بینید تمرکز شکست های پی در پی و سریالی نظام حاکمیتی در طول بیش از چهار دهه از انقلاب اسلامی. این به معنای انتقام ضخیم ناشی از انباشت شکست هایی است که منجر به مارپیچ نزولی قدرت سیستم سلطه می شود.

سلامی با تاکید بر اینکه حجم واقعی قدرت دشمن در طول زمان کاهش یافته است، تصریح کرد: در نظام استکباری به مرور زمان با کاهش قدرت مواجه هستیم که عمدتاً به دلیل از دست دادن قدرت دشمن در ایجاد رعب و وحشت است.

فرمانده کل سپاه پاسداران یادآور شد: زمانی که انقلاب اسلامی رخ داد مهره های شطرنج سیاسی دشمن از بین رفت و اولین پیام این بود که آمریکا نمی تواند از نظام سیاسی همپیمانان خود و نظام های سیاسی حمایت کند. که متکی به ایالات متحده آمریکا می تواند به سرعت سقوط کند. این سوال برای آمریکایی ها بسیار سخت بود و برای آنها تئوری ایجاد کرد.

وی افزود: با ظهور انقلاب اسلامی، ارعاب در دل همه متحدان آمریکا نشست و همزمان مشعل های امید در ملت هایی که خواستار رهایی از سلطه آمریکا بودند، روشن شد. اولین واکنش سیستماتیک و سازمان یافته دشمن به این تغییر موازنه، جنگ بود.

سلامی ادامه داد: برداشت جهانی از این جنگ که به معنای واقعی جغرافیای سیاسی جهانی انجام شد، جنگی در سطوح اقتصادی و عملیات روانی جهانی بود. در سطح نظامی، ما با یک ارتش سازمان یافته مواجه بودیم، اما همه نیروها از آن حمایت می کردند. پس ابعاد جنگ جهانی بود و یک ملت با آن مواجه شد.

  پیش بینی بازار دلار امروز پنجشنبه 11 آذر 1400

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قدرت دشمن ما دقیقا یک عدد مختلط است، تصریح کرد: یعنی مقداری از این قدرت واقعی است و مثلا تعداد ناوهای هواپیمابر، هواپیما روی ناوها، لشکرها، کروز و. موشک های بالستیک و سایر قابلیت های فیزیکی قابل اندازه گیری، این حساب شده و مشخص است، اما این واقعیت فیزیکی نیرو شعاع نفوذ دارد که انقلاب اسلامی این نفوذ را کاهش داده است، یعنی گرانش این نیرو و آن را کاهش داده است. میدان کاهش یافته است، حتی اگر آنقدر فیزیک نیرو را لمس نکرده باشد، اما تاثیر قدرت را از بین برده است.

وی افزود: اعتماد قدرت در دنیا مهم است اما پذیرش آن اعتماد مهمتر از خود قدرت است. ابتکار جمهوری اسلامی ایران تخریب میدان های نفوذ دو قدرت سیاسی و نظامی دشمن بود. این بدان معناست که اعتبار قدرت سیاسی آمریکا در جهان مانند گذشته به رسمیت شناخته نمی شود. یعنی خریدار این نیرو نسبت به گذشته کاهش یافته است.

سلامی تاکید کرد: جنگ بار دیگر باعث کاهش اعتماد به قدرت آمریکا در جهان شد. هم قدرت سیاسی و هم قدرت نظامی. به معنای واقعی، آمریکایی ها مسئول مدیریت سیاسی جهانی جنگ در حمایت از رژیم بعث عراق بودند. وقتی این جنگ نابرابر جهانی با پیروزی انقلاب اسلامی به پایان رسید، بار دیگر سقوط آزاد در این شعاع نفوذ آمریکا رخ داد.

وی در پایان یادآور شد: باید گفت هرچه جلوتر می‌رویم آمریکایی‌ها با شکست‌های استراتژیک پی در پی در جهان قبل از انقلاب اسلامی مواجه هستند و این شکست‌ها نه تنها رابطه ما با آمریکا را تغییر می‌دهد، بلکه رابطه را نیز تغییر می‌دهد. تمام دنیا با آمریکا

  صدور حکم اعدام برای معلم ظالم و بی رحم (7 آوریل 1401) + جزئیات - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید