بریتانیا در آستانه رکود اقتصادی و فقر فزاینده قرار دارد

1072840 فقط خبر

به گزارش بلومبرگ آنا، با تشدید پیامدهای اقتصادی جنگ بین اوکراین و روسیه در نقاط مختلف جهان از جمله قیمت سوخت و امنیت غذایی، انتظار می رود صدها هزار خانواده انگلیسی در سال آینده در فقر شدید زندگی کنند.

خبرگزاری بلومبرگ صبح یکشنبه پیش بینی کرد که تعداد بریتانیایی هایی که در فقر شدید زندگی می کنند تا سال 2023 به یک میلیون نفر می رسد.

بر اساس این گزارش، بلومبرگ این پیش بینی را بر اساس داده های موسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی بریتانیا (NIESR) انجام داده است.

به گزارش ریانووستی، تحلیلگران می گویند بریتانیا در آستانه رکود است و اگر دولت لندن اقدام فوری برای مقابله با این بحران انجام ندهد، 250 هزار خانواده دیگر در «فقر شدید» خواهند بود.

به گزارش بلومبرگ، بریتانیا با یکی از بدترین شوک ها در اقتصادهای بزرگ توسعه یافته مواجه است، زیرا افزایش شدید قیمت انرژی به دلیل بحران اوکراین و بازارهای کار فشرده منجر به تورم بالاتر می شود.

بر اساس گزارش موسسه بریتانیا، تورم تا پایان سال جاری به 14.4 درصد خواهد رسید که بالاترین نرخ در چهار دهه اخیر است و پیش بینی می شود اقتصاد انگلیس تا پایان سال 5 درصد کوچک شود.

به گزارش ریانووستی، پس از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه برای غیرنظامی کردن و غیر ملی کردن اوکراین، غرب فشار تحریم ها بر مسکو را تشدید کرده است. اقدامات محدودکننده عمدتاً بخش بانکداری و بخش فناوری پیشرفته را تحت تأثیر قرار داد. برخی کشورها از مسدود شدن دارایی های روسیه خبر داده اند و بسیاری از شرکت ها فعالیت خود را در این کشور متوقف کرده اند.

  با شوهر روان خود آشنا شوید! - اندیشه معاصر

بر این اساس، اختلالات زنجیره تامین منجر به مشکلات اقتصادی در آمریکا و اروپا شده است که در افزایش قیمت مواد غذایی و سوخت منعکس شده است.

در ماه آوریل، روسیه برای اجتناب از پرداخت به دلار و یورو، پرداخت برای واردات گاز از کشورهای دشمن به روبل را پذیرفت.

بریتانیا با رکود اقتصادی و فقر شدید صدها هزار خانواده دست و پنجه نرم می کند، زیرا دولت لندن قصد دارد بیش از یک میلیارد کمک نظامی به اوکراین ارائه کند.

انتهای پیام/4155/

دیدگاهتان را بنویسید