برگزیدگان جشنواره بین المللی فارسی ده هدا معرفی شدند.

1081910 فقط خبر

به گزارش گروه فرهنگ آنا، محمود بیژنخان، مدیر مؤسسه ده هدا و مدیر این جشنواره گفت: این مؤسسه در راستای رسالت خود در آموزش زبان و ادبیات فارسی، این جشنواره را برگزار کرد. وی 33 سال به فراگیری زبان فارسی پرداخت و با تأسیس اولین مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی توسط علامه شهیدی وارد دنیای آموزش زبان فارسی شد. خوشبختانه تا کنون توانسته ایم زبان فارسی را به بیش از 23000 علاقه مند در 105 کشور جهان آموزش دهیم.

بیژن خان افزود: «طبق ماموریت های مؤسسه، دو رویداد بزرگ سالانه در مؤسسه ده هدی برنامه ریزی شده است». اولین رویداد بزرگداشت علامه دهخدا و جایزه علی اکبر دهخدا است که در اسفندماه برگزار می شود و دومین رویداد جشنواره بین المللی زبان فارسی دهخدا است که در اردیبهشت هر سال برگزار می شود.

رئیس جشنواره دهخدا گفت: تأثیر علامه دهخدا در عرصه زبان فارسی بر کسی پوشیده نیست و به آن فردوسی زمان می گویند، به همین دلیل نام این جشنواره را دهخدا گذاشتیم. از این رو جشنواره دهخدا متعلق به تمامی علاقه مندان به زبان فارسی و مراکز آموزش زبان فارسی در ایران و سراسر جهان است و ما در این موسسه با تمامی کسانی که مایل به همکاری هستند دست می دهیم.

برگزیدگان اولین جشنواره بین المللی ایرانی ده هدا

نامزدهای ویژه: اورکون اوزتورک از آلمان و آنا گروموا از روسیه

– انتخاب مطالعه: مقام اول: آنا اولینیک از روسیه، مقام دوم: گیون چانگ از کره جنوبی، مقام سوم: آناهیتا آریا از انگلیس

– مدرسان منتخب: مقام اول: Ksenia Urlyakova از روسیه، مقام دوم: الکساندرا Anokhina از روسیه، مقام سوم، Igor Kalikin از روسیه

  فیلم ها از شهریور ماه به شیوه ای جدید اکران می شوند

– بخش فرهنگی و هنری برگزیده: مقام اول: ساواکو ایشی از ژاپن، مقام دوم: اسمیریتی سریواستاو از هند، مقام سوم: آنیا کولیچ از صربستان.

جوایز این جشنواره نیز مربوط به آموزش زبان فارسی بود.

به برگزیدگان به ترتیب بورسیه 3 رشته، 2 رشته و یک رشته زبان و ادبیات فارسی در موسسه دهخدا به همراه لوح جشنواره اهدا شد.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید