برگزاری رویداد ملی جدید با حمایت ستاد نوآوری اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)

1084747 فقط خبر

به گزارش گروه فناوری آنا، رویداد ملی نوپیا با حمایت ستاد نوآوری اجتماعی ستاد امام خمینی (ره) و با حضور مراکز فعال در حوزه نوآوری اجتماعی و فعالان این حوزه برگزار می شود.

در نشست خبری این رویداد اجتماعی که به همت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) برگزار شد، نوپیا رئیس شورای سیاسی و رئیس همایش در این نشست گفت: برای اولین بار فعالان نوآوری اجتماعی در یک رویداد هم افزایی برای ارائه داستانی جدید از کنش های اجتماعی جمع آوری شده اند.

محمد محسن دوباشی با بیان اینکه در سال های اخیر ادبیات در حوزه نوآوری اجتماعی غنی شده و فعالیت های زیادی در این زمینه انجام شده است اما تاکنون جایی برای جمع آوری و هم افزایی این مجموعه ها وجود نداشته است، افزود: این رویداد جلسات متعددی را برگزار کرد و طراحی بر اساس همین هم افزایی بود.

رویداد ملی نوپیا؛ برای مقابله مناسب با مشکلات اجتماعی بر نوآوری تکیه کنید

وی یادآور شد: ظرفیت قوی در بدنه اجتماعی کشور وجود دارد که با رویکرد نوآوری اجتماعی شاهد راه حل های نو، خلاقانه و بدیع در بدنه فعالیت های نوآورانه و اجتماعی باشیم تا بر مشکلات کنونی کشور فائق آییم. دوباشی ادامه داد: اهمیت حوزه نوآوری اجتماعی هم افزایی دو جریان فعالان نوآوری و فعالان اجتماعی در کنار هم است.

به گفته وی، نوآوری اجتماعی می تواند فرصت جدیدی ایجاد کند، چرا که با نگاه آسیب محور وارد عرصه مسائل اجتماعی می شود و در مقابل فرد آسیب گرا برای آسیب های اجتماعی دچار تکرار روزانه می شویم.

  اطلاعیه جدید فدراسیون فوتبال برای فروش بلیت جام جهانی

رئیس شورای سیاسی جدید و رئیس اجرایی پیشرفت با بیان اینکه این رویداد می تواند ظرفیت جدیدی به ظرفیت های نوآورانه و اجتماعی کشور بیافزاید، افزود: رویداد جدید آغاز این روند خواهد بود. دی

وباشی موضوع توسعه کشور و آینده ایران را موضوعی مهم دانست و گفت: آنچه امروز در فعالیت گروه های مختلف و سیر نوآورانه کشور نیاز مبرم دارد، توجه ویژه به مسائل مبتنی بر آینده است. و توسعه در کنار. “

رئیس مرکز و دبیر دفتر توسعه فناوری های نرم و صنایع خلاق معاونت علمی ریاست جمهوری پس از این نشست گفت: سند ملی توسعه فناوری های نرم یکی از اسنادی است که به صراحت بیان می کند که رشد نوآوری اجتماعی یکی از اولویت های کشور است.

پرویز کرمی افزود: نوپیا یکی از ساختارهای سازمانی است که در اختیار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرار می گیرد و می تواند در دل خانه های خلاق و مبتکر یا خانه های خلاق در مناطق کم برخوردار باشد.

نوپیا اولین گردهمایی فعالان نوآوری اجتماعی کشور را 29 تیرماه با حمایت مرکز نوآوری اجتماعی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در پردیس سینمایی چهارسو برگزار می کند.

«نوپیا» ترکیبی از دو واژه «نو» و «پیا» به معنای عزت، کرامت و مقام است و به آینده روشن ایران عزیز اشاره دارد. نوپیا همچنین مخفف «نوآوری و پیشرفت ایرانی» است که به تمایل عمومی ایرانیان برای ایجاد سبک زندگی متفاوت بر اساس محیط، فرهنگ، تاریخ و تمدن اسلام ایرانی در دنیای جدید اشاره دارد. در این گردهمایی فعالانی که در موضوعات مختلف و به صورت مستقل و با تکیه بر توان مردمی و یا در چارچوب نهادها و سازمان های دولتی و دانشگاهی در حل مشکلات کشور با رویکردی بدیع و مردمی فعال هستند؛ حضور خواهد داشت.

  جانبازان برای تغییر شرایط نیازی به آزمایش ندارند

برای این رویداد برنامه ریزی شده است؛ تکیه بر نوآوری های اجتماعی برای مقابله مناسب با معضلات اجتماعی جامعه. نوپیا در سال اول بیشتر بر کشف مفهوم نوآوری اجتماعی تمرکز کرد تا جامعه ایران پس از گذشت 10 سال از ورود این مفهوم در فضای فکری و دانشگاهی با این پدیده و کارکردها و امکانات آن بیشتر آشنا شود. نوپیا قصد مشارکت در حمایت و سرمایه گذاری ایده ها در این رویداد را ندارد و تنها بستری را برای فعالان این حوزه فراهم می کند تا بین گروه ها و فعالان هم افزایی ایجاد کنند. نشست خبری این رویداد با حضور پرویز کرمی، رئیس مرکز و دبیر دفتر توسعه فناوری های نرم و صنایع خلاق معاونت علمی و محمد محسن دوباشی، رئیس شورای نوین برگزار شد. سیاست و رسانه های مختلف در ایرنا.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید