برگزاری دوره مشترک کارشناسی ارشد با دانشگاه های خارجی

1081032 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401، دانشگاه های خواجه نصیرالدین طوسی، فردوسی مشهد، شهید مدنی تبریز و اصفهان دوره های مشترکی را با دانشگاه های خارجی برگزار می کنند.

جدول دوره های مشترک کارشناسی ارشد دانشگاه های ایران خارج از کشور

اد رشته دانشگاه ایرانیان دانشگاه خارجی ظرفیت
1 ادبیات تطبیقی ​​فارسی عربی دانشگاه اصفهان دانشگاه لبنان 5 نفر
2 ترجمه انگلیسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان دانشگاه سالنتو، ایتالیا 2 نفر
3 گرایش مهندسی ژئودزی نظارت از راه دور دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی مدرسه ITC دانشگاه توئنته، هلند 15 نفر
4 مهندسی زمین‌شناسی با گرایش به سیستم‌های اطلاعات مکانی (GIS). دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی مدرسه ITC دانشگاه توئنته، هلند 15 نفر
4 مهندسی مواد گرایش به شناسایی و انتخاب مواد مهندسی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی دانشگاه ENSAM فرانسه 5 نفر
5 مهندسی مواد گرایش به شناسایی و انتخاب مواد مهندسی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی دانشگاه ENIB فرانسه 5 نفر
6 مهندسی مواد گرایش به شناسایی و انتخاب مواد مهندسی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی دانشگاه دوستی مردم (RUDN) روسیه 15 نفر
7 مهندسی کامپیوتر با مدرک هوش مصنوعی و رباتیک دانشگاه اصفهان دانشگاه کیم یانگ در کره جنوبی 20 نفر
8 آگرواکولوژی دانشگاه فردوسی مشهد دانشگاه کاسل آلمان 3 نفر

85 نفر ظرفیت دوره های مشترک در دانشگاه های ایران با دانشگاه های لبنان، فرانسه، روسیه، کره جنوبی، آلمان، ایتالیا و هلند را دارند.

دوره مشترک دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با دانشگاه سالنتو ایتالیا

فارغ التحصیلان این دوره از هر دو دانشگاه (دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشگاه سالنتو) بر اساس گذراندن موفقیت آمیز واحدهای معادل دوره مشترک در دو دانشگاه، ریز نمرات و مدرک کارشناسی ارشد دریافت خواهند کرد.

تدریس در هر دو دانشگاه به زبان انگلیسی است. متقاضیان این دوره باید دارای مدرک لیسانس مترجمی انگلیسی باشند. طول دوره کارشناسی ارشد 2 سال است و دانشجویان باید 32 واحد درسی را با احتساب پایان نامه بگذرانند. این مدت برای دفاع از پایان نامه تا دو ترم قابل افزایش است.

  فوری / توافق در وین حاصل شد. آزادی پول بلوکه شده ایران - تفکر مدرن

دانشجویان این دوره سال اول را در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تحصیل خواهند کرد که حداقل 16 واحد درسی معادل یک دوره مترجمی زبان انگلیسی نیاز دارد و سال دوم به مدت دو ترم از شهریور ماه شروع می شود. آنها در دانشگاه سالنتو حضور خواهند داشت تا دوره های منتخب را از دوره مشترک انتخاب کنند.

این دوره در دانشگاه سالنتو فقط برای یک ترم اضافی قابل تمدید است. دانشجو می تواند پایان نامه خود را زیر نظر مشترک اساتید دانشگاه های ایران و ایتالیا دریافت کند. دو مدرک کارشناسی ارشد پس از دفاع از پایان نامه اعطا می شود.

دانشجویان ایرانی در صورت تمایل می توانند در جشن فارغ التحصیلی در دانشگاه سالنتو شرکت کنند. تحصیل در دانشگاه سالنتو برای دانشجویان ایرانی در این دوره مشترک رایگان است و دانشجویان با نمایندگی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان می توانند از خوابگاه دانشجویی بهره مند شوند.

پذیرش دانشجو از طریق مصاحبه انجام خواهد شد. دانش کافی زبان و ادبیات عربی و فارسی ضروری است. طول دوره کارشناسی ارشد 2 سال است و دانشجویان تنها در سال اول تحصیل در دانشگاه لبنان تحصیل خواهند کرد.

دروس ترم سوم در دانشگاه اصفهان ارائه می شود. این پایان نامه با همکاری اساتید دانشگاه لبنان تدوین و در دانشگاه اصفهان دفاع خواهد شد. دانشجویان پس از اتمام دوره،
از دانشگاه اصفهان و لبنان مدرک کارشناسی ارشد مشترک دریافت خواهند کرد.

هزینه سفر، بیمه و ویزا به عهده دانشجویان و شهریه و اقامت بر عهده هر دو دانشگاه خواهد بود. متقاضیان باید کلیه شرایط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش کارشناسی ارشد 1401 را دارا باشند و داوطلبان مرد با توجه به قوانین و مقررات خدمات عمومی نباید از نظر قانونی از ادامه تحصیل منع شوند.

دانشجویان برای فارغ التحصیلی باید در دانشگاه اصفهان حضور داشته باشند. دانشجویان ملزم به رعایت قوانین، قوانین و مقررات آموزشی، دانشجویی و انضباطی دانشگاه اصفهان و دانشگاه لبنان در طول تحصیل می باشند.

دوره مشترک دانشگاه اصفهان با دانشگاه کیم یانگ کره جنوبی

  ایجاد مراکز فضای مجازی در پردیس - اندیشه معاصر

همچنین پذیرش دانشجو از طریق مصاحبه در دانشگاه اصفهان به صورت نیمه متمرکز خواهد بود. دانش کافی زبان انگلیسی ضروری است و مهارت های زبانی داوطلبان در مصاحبه ارزیابی می شود.

طول دوره کارشناسی ارشد 2 سال می باشد و دانشجویان سال اول در دانشگاه اصفهان و در صورت گذراندن واحدهای مورد نیاز سال دوم را در دانشگاه کیم یانگ می گذرانند.

کلیه دوره های زبان فارسی و انگلیسی توسط اساتید مجرب داخلی و خارجی ارائه خواهد شد و پایان نامه های دانشجویی نیز به زبان فارسی و انگلیسی نگارش خواهد شد. پس از اتمام دوره، دانشجویان مدرک کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر را به طور جداگانه از دو دانشگاه دریافت خواهند کرد.

دانشجویان در طول تحصیل در دانشگاه اصفهان باید برای هر ترم معادل نوبت دوم پرداخت کنند. شهریه ترم دانشگاه کیم یانگ حدود 5300 دلار است و دانشجویان اعزامی از دانشگاه اصفهان تا 30 درصد تخفیف دارند و در صورت داشتن مدرک آیلتس بالای 5.5 یا تافل بالای 80 تخفیف 50 درصدی افزایش می یابد.

اسکان، غذا، بیمه، مسافرت، ویزا و غیره. بر عهده دانشجو می باشد. دانشجویانی که در پروژه های دانشکده دانشگاه کیم یانگ شرکت می کنند می توانند تا سقف 1000 دلار در هر ترم بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

متقاضیان باید کلیه شرایط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش کارشناسی ارشد 1401 را دارا باشند و داوطلبان مرد با توجه به قوانین و مقررات خدمات عمومی نباید از نظر قانونی از ادامه تحصیل منع شوند.

دانشجویان برای فارغ التحصیلی باید در دانشگاه اصفهان حضور داشته باشند. دانشجویان ملزم به رعایت ضوابط، مقررات و ضوابط آموزشی، دانشگاه های دانشجویی و انتظامی اصفهان و دانشگاه کیم یانگ در طول مدت تحصیل می باشند.

دوره مشترک دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با سه دانشگاه خارجی

پذیرش دانشجو از طریق مصاحبه انجام خواهد شد. مصرف اولیه در ظرفیت ضرب می شود. مدت دوره 4 ترم خواهد بود که بخشی از آن در دانشکده های دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و بخشی دیگر در دانشگاه همکار خارجی برگزار می شود.

  انعقاد 30 تفاهم نامه در نتیجه فعالیت در رویداد عصرامید

دانشجویان در حین تحصیل در ایران مشمول مقررات آموزشی جمهوری اسلامی ایران و در حین تحصیل در خارج از کشور مشمول مقررات آموزشی آن کشور خواهند بود.

کلاس ها در طول دوره در ایران اغلب به زبان انگلیسی و در کشور میزبان به طور کامل به زبان انگلیسی خواهد بود، بنابراین دانش کافی زبان انگلیسی ضروری است و مهارت های زبانی داوطلبان ارزیابی می شود.

شهریه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به ریال و شهریه دانشگاه های خارجی به صورت ارزی تعیین شده و طبق قوانین و مقررات دریافت خواهد شد.

دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در طول مدت تحصیل در ایران تعهدی در قبال ارائه وام آموزشی و خوابگاهی ندارد اما دانشگاه خارجی در تامین خوابگاه همکاری خواهد کرد.

پس از اتمام دوره، دانشجویان مدرک کارشناسی ارشد را به طور جداگانه از دو دانشگاه دریافت خواهند کرد. دانشجویان پسر در طول دوره استثنا خواهند داشت و نباید محدودیتی در نظام تعهدات داشته باشند. دانشجویان مشمول خوابگاه یا وام دانشجویی نخواهند شد.

دوره مشترک دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه کاسل آلمان

به متقاضیانی که جزء 25 درصد اول ورودی در رشته های علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محل تحصیل در مقطع کارشناسی می باشند در قالب 4 برابر ظرفیت مصاحبه اعلام شده معرفی خواهند شد. تسلط به زبان انگلیسی در سطح B2 (معادل آیلتس 6-5-6 و بالاتر) برای این دسته از متقاضیان ضروری است.

رشته های این دوره در دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کاسل به زبان انگلیسی می باشد. هزینه سفر دانشجویان به آلمان و ایران و کمک هزینه زندگی یک ترم و حداکثر تا 5 ماه توسط DAAD پرداخت می شود و مازاد بر عهده دانشجو برای دانشجویان آلمانی و ایرانی می باشد.

در پایان دوره برای دانشجویان ایرانی از دانشگاه فردوسی مشهد و برای دانشجویان آلمانی از دانشگاه کاسل مدرک تحصیلی صادر می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید