برندگان ایر پرس جدید معرفی شدند

1072749 فقط خبر

به گزارش خبرنگار حوزه دین و مذهب گروه «فرهنگ» خبرگزاری آنا، مراسم اختتامیه نخستین مطبوعات «هوای نو» (بزرگترین رویداد هیئت ها و هیئات مذهبی کشور) برگزار شد. روز شنبه 15 اردیبهشت. بعد از نماز مغرب و عشا در تالار وحدت.

در این مراسم که با استقبال خوبی روبرو شد، تعداد زیادی از شخصیت های فرهنگی و مذهبی و شخصیت های مذهبی حضور داشتند. محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام کومی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حاج محسن طاهری، حاج حمید منتظر، حاج گلمرضا سازگار، عبدالرضا هلالی، مداحان بیت اهل بیت(ع) افراد مشهور در مراسم اختتامیه

این مراسم با اجرای گروه طبل و تنبور و سپس تلاوت آیات متعددی از قرآن کریم آغاز شد، دو اجرا که فضایی معنوی را در تالار وحدت ایجاد کرد. محمد سلوکی سپس پشت میکروفون قرار گرفت و با ارائه آماری از هیئت های شرکت کننده در این مراسم، گفت: موضوع این مهر مسابقه نبوده و در بین شرکت کنندگان جایزه اول و دوم و رتبه ای وجود ندارد.

حجت الاسلام کومی رئیس سازمان تبلیغات اولین سخنران پشت میکروفن بود و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که باید در ساختار فرهنگ تحول ایجاد کرد. باید در این جامعه رشد مبتنی بر عدالت و عشق وجود داشته باشد. مقدمه این رشد تبدیل به ساختارهای بدون مغز است. توضیح با جلسات تخصصی و اتاق های خصوصی اساتید دانشگاه اتفاق نمی افتد. توضیح زینبی از گستردگی این جامعه، جهاد با شدت کمتر با دشمن است. بهترین بخش این مبارزه توضیحی هیئت است. هیئت هویت ما و شناسنامه این جامعه است. ما امت امام حسین هستیم. اساساً هیئت مرکز جهاد تبیین است، اینجا خیمه و سنگر کلمه حق و مبلغ اسلام ناب است. هر فردی پیکر روشنگر و تبیین کننده اسلام ناب است. یکی از امتیازات، رجوع به معیار، معیار عبادت فراگیر است. ملاک علی مرتضی است. ملاک هر چه باشد، شک نمی کنیم، شکایت نمی کنیم، جای جلاد و شهید عوض نمی شود. خادمان امام حسین سعی کردند این معیارها را تبیین کنند.

  سریال تازه وارد + اسامی بازیگران و زمان پخش - اندیشه معاصر را به شما تقدیم می کنیم.

پس از ارائه مختصری از ادامه برنامه، وحید ملتجی دبیر مهرواره هوای نو به ارائه آمار خود پرداخت و گفت: چشم انداز ما برای این رویداد نگاه به آینده است و می خواهیم یک موضوع را شناسایی کنیم. راهی برای فهمیدن اینکه در سال 1440 هیئت ها کجا هستند. نماد این رویداد نیز درخت است و دلیل انتخاب آن شباهت های زیادی بین درخت و تخته است. درخت ریشه قوی دارد و تخته هم همین ویژگی ها را دارد و ریشه در فرهنگ ما دارد. درخت قوی است و قابلیت تکیه گاه بودن را دارد مانند هیئت که تکیه گاه همه دوستداران اهل بیت است. درخت یک سایه دارد و جلوی همه کسانی که روی تخته هستند زیر سایه آن هستند. بالاخره همانطور که درخت هوا را تصفیه می کند، هوای فرهنگ هم همینطور است، هر بدنی هر چقدر هم که بزرگ باشد این خصوصیات را دارد و بدن پناهگاهی امن برای همه ماست.

ملتجی افزود: این جشنواره ای نیست که برگزیدگان در آن مقام و رتبه داشته باشند، بلکه نگاه محبت آمیز به هرکسی که در هیئت کار می کند وجود دارد. در این رویداد فرهنگی، یک هیئت سه یا چهار نفره با یک هیئت چند هزار نفری یک نفر ارزش دارد.

وی با اشاره به آمار این رویداد ادامه داد: آب بندی هوای تازه را از شهریور ماه سال 1400 در سه قسمت آغاز کردیم، قسمت اول مداحان اهل بیت که در حوزه مداحی بود. قسمت دوم کتاب هیئت ها که به تجربه هیئت ها می پردازد باید به نسل های آینده منتقل شود. قسمت سوم خود تابلو است یعنی. عناصری مانند محتوا، هنر هیئت، هیئت و خانواده، نوجوانان در هیئت، در مجموع 32 رشته را شناسایی می کنند. 110 داور در یک فرآیند فصلی به ارزیابی این رشته ها پرداختند.

  آخرین روز کاری بورس در سال 1400 - اندیشه مدرن

وی با اشاره به اینکه مطبوعات نیو ایر دو هدف مهم دارند، بیان کرد: هیئتی بودن برای عموم مردم و مخاطب قرار گرفتن همه عاشقان اهل بیت. در واقع نیو ایر می خواهد مخاطبان هیئت را افزایش دهد. ثانیاً می خواهیم بگوییم هیئت فقط دهه اول محرم و عزاداری در این ایام نیست و در همه عرصه ها حرفی برای گفتن دارد. سیره مسافرین هیئت سیره اهل بیت است. امروزه در جمهوری اسلامی امن ترین مکان برای تربیت کودکان تخته سیاه است تا جایی که در برخی موارد می توان گفت حتی بهتر از مدرسه است.

بر اساس آمار اعلام شده در ادامه این رویداد، آمار شرکت کنندگان 29 هزار و 280 اثر را ارزیابی می کند. خوزستان، اصفهان و خراسان رضوی از استان های فعال در این مراسم بودند و در مجموع 4578 هیئت در بخش های مختلف مهر هوای نو شرکت کردند.

در این مراسم از حاج گلمرضا سازگار، پیرغلام اهل بیت تجلیل شد و علی انسانی که برای ادای احترام به حاج آقای سازگار ایستاده بود، با ذکر مصیبت شهدا، فضای تالار وحدت را کاملا تحت تاثیر قرار داد.

پس از پایان مراسم تندیس درخت طلایی مراسم به حاج گلمرضا سازگار و حاج علی انسانی اهدا شد. این قسمت از مراسم اختتامیه در غیاب محمد سلوکی با اجرای محسن طاهری برگزار شد.

سپس سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید، سید محمد حسینی نایب رئیس، رئیس جمهور، علی نیکزاد نایب رئیس اول مجلس و حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی روی سن آمدند.برگزیدگان رویداد

برگزیدگان این بخش ضمن دریافت تندیس درخت طلایی، 50 میلیون تومان جایزه نقدی نیز دریافت کردند. نفرات برتر در رشته های مختلف به شرح زیر است:

  بیانیه عجیب پرسپولیس / واکنش باشگاه ذوب آهن / همه چیز مشخص شد - تفکر مدرن

شورا و خدمات اجتماعی:

هیئت ثارالله زنجان

ساختار و سازمان:

هیئت ثارالله از استان مازندران

محصولات تخته ای:

هیئت محبین اهل بیت از تهران

موضوع و محتوا: هیئت انصارالولای یزد

هنر تابلو:

مجموعه فرهنگی عاشورایی اصفهان

نسل حسینی:

هیئت یا مهدی تهران

هیئت و اقتصاد:

پیروان اطرات و رزمندگان اسلام از گیلان

رسانه و مشاوره:

هیئت ثارالله یاران ائمه و شهدا از زنجان

حوزه شورا و خانواده:

فرهنگسرای رهپویان وصال شیراز از فارس

شورا و نوجوانان: شورای انصارالمهدی چهارمحال و بختیاری

هیئت و بانوان:

حسینیه انقلاب اسلامی دختران کوم

هیئت و کرونا:

شورای شهر تهران یامهدی

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید