برنامه 10 ساله ناتو برای اوکراین

برنامه 10 ساله ناتو برای اوکراین

من گزارش میدم اعتدالبه گزارش پولیتیکو به نقل از یک مقام ارشد ناتو، انتظار می رود مقامات ناتو و اوکراین در روزهای آینده برای بحث درباره “تعهد بلند مدت” برای احیای مجتمع نظامی-صنعتی کیف پس از ماه ها درگیری با روسیه ملاقات کنند.

این مقام ناتو گفت: ما الزامات برنامه ریزی دفاعی را دنبال خواهیم کرد تا اوکراین به طور کامل با ناتو سازگار شود. این در مورد تغییر از تجهیزات شوروی سابق به تجهیزات غربی سازگار با ناتو است.

اگرچه مقامات ناتو جزئیات کمی در مورد تلاش برای بازیابی ارائه کردند، آنها گفتند که این تلاش بر نیازهای بلندمدت اوکراین متمرکز خواهد بود و احتمالاً چندین شریک بین المللی را شامل می شود. این طرح جدا از پروژه دیگر ناتو خواهد بود که در اوایل ماه جاری توسط مقامات مورد بحث قرار گرفت، پروژه ای که همچنین به دنبال تقویت بخش دفاعی اوکراین و در عین حال پر کردن ذخایر غربی پس از ارسال تسلیحات سنگین به کیف است.

گروه موسوم به “گروه تماس دفاعی اوکراین” برای گفتگو درباره ادامه حمایت نظامی تشکیل جلسه داد و الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین سیستم های دفاع هوایی را “اولویت اصلی” کشورش اعلام کرد.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، گفت که واشنگتن و متحدانش به دنبال ارائه چنین تسلیحاتی هستند و از اعضای گروه تماس خواست تا ” [اوکراین] به بازیابی و حفظ سیستم یکپارچه دفاع هوایی و موشکی، به ویژه سیستم های قدیمی کمک کنید.”

در همین حال، کائیسا اولونگرن وزیر دفاع هلند در نشست روز چهارشنبه متعهد شد که موشک های ضد هوایی بیشتری ارسال کند و گفت: «تنها نتیجه [روسیه] با [ادامه حملات به اوکراین] نتیجه این است که ما حتی بیشتر ارائه خواهیم داد.»

  با این نکات ساده، چهره شما جوانتر از سنت شما - تفکر مدرن - به نظر می رسد

این تعهدات مدت کوتاهی پس از تحویل اولین سیستم از چهار سیستم دفاع هوایی IRIS-T توسط آلمان به اوکراین انجام شد، در حالی که فرانسه، ایالات متحده و بریتانیا تسلیحات جدید خود را از جمله هویتزرهای فرانسوی سوار بر کامیون، هواپیماهای NASAMS و دفاع AMRAAM ساخت ایالات متحده را انتقال دادند. سامانه‌ها و موشک‌های هوا به هوا که توسط بریتانیا گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید