برنامه ریزی برای حفظ ظرفیت مالی طرفین و کاهش دعاوی

1076893 فقط خبر

مهدی زنگنه، کاندیدای اصلی و شرکت کننده در رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، برای «بیانیه ارزیابی ریسک پروژه» توضیح داد. پروژه: من در رشته حسابداری فارغ التحصیل شدم. اما با تیم مدیریت صنعتی که روی پروژه «کاربرد ارزیابی ریسک پروژه“هستند.

وی افزود: برای ارزیابی یک پروژه باید اثربخشی آن پس از راه اندازی مورد توجه قرار گیرد چرا که پروژه دارای دوره بازگشت سرمایه است، مثلا برای استخدام پیمانکار باید تورم و شرایط پرداخت در نظر گرفته شود.


بیشتر بخوانید:

آزمایشگاه خدمات رسانی به پروژه های تحقیقاتی و علمی پژوهشگران

گل محمدی محصول دانشگاه آزاد زیر ذره بین مشتریان خارجی

ایجاد بستری طبیعی، امن و قابل انعطاف برای تجزیه و تحلیل داده های علمی

ماشین آلات تولید عسل منتظر سرمایه گذار هستند


طراح «کاربرد ارزیابی ریسک پروژه» مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام گفت: بر اساس فرمول و محاسبات پیمانکار مشخص می شود که پروژه به کجا منتهی می شود.

زنگنه با طرح این سوال که چرا بسیاری از هنرمندان ورشکست شده اند؟ وی گفت: متاسفانه برآورد درستی از پروژه وجود ندارد، مثلاً پیمانکار با سرمایه یک میلیارد تنی وارد می شود و پیش بینی می کند که یک میلیارد و 200 میلیون تن سود کند؛ اما با افزایش تورم و نقدینگی، قدرت مالی پیمانکار منجر به کاهش روز به روز در قدرت مجریان می شود. زیرا ارزیابی لازم از پروژه صورت نگرفته است.

وی تاکید کرد: “برنامه ارزیابی ریسک پروژه” موضوع پروژه را محاسبه و به پیمانکار می دهد و بر اساس قراردادی که پیمانکار منعقد می کند، داده ها ثبت می شود و در نهایت پیمانکار به این نتیجه می رسد که آیا پروژه برای او سودآور است یا خیر. . ?

  تست روانشناسی: انتخاب شما چه شیرینی است؟ - اندیشه معاصر

طراح «برنامه ارزیابی ریسک پروژه» که با حمایت مرکز توسعه واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در رویداد عصر امید حضور یافته بود، توضیح داد: سال ادامه دارد و نتیجه آن چیست؟

زنگنه تصریح کرد: بنابراین از مزایای طرح ارزیابی ریسک پروژه کمک به حفظ توان مالی پیمانکاران، ارزیابی صحیح پروژه، جلوگیری از اختلافات حقوقی و… است.

وی با توجه به تفاوت های کارفرما و پیمانکار خاطرنشان کرد: نمونه دیگر این است که پیمانکار بدون ارزیابی مالی 12 ماهه فسخ قرارداد را اعلام کرده است. اما هشت ماه بعد به دلیل ناتوانی مالی و اقتصادی کار خود را ترک کرد. چون ارزیابی لازم را انجام نداده و توان مالی او 8 ماه بوده نه 12 ماه و حالا در راهروهای دادگاه گرفتار شده است.

طراح اپلیکیشن ارزیابی ریسک پروژه، مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام، دومین گام «عصر امید» دانشگاه آزاد اسلامی را موثر توصیف کرد و گفت: پیشرفت مجازی و فناوری و سیستم فراتر از روش سنتی

به گزارش آنا، دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به منظور ارائه و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه به منظور فراهم کردن بستر ایجاد استارت آپ ها برگزار شد. و کسب و کارهای دانش بنیان و فرصت های شغلی برای دانشجویان در چهلمین سالگرد تاسیس این دانشگاه با شعار هزار گروه پژوهشی و زیرساخت، هزار ایده و استارت آپ و هزار شرکت فناور و خلاق برنامه ریزی شده است.

مراسم سراسری گام دوم (عصر امید) به مدت چهار روز از ساعت 8 تا 11 هورداد سال 1401 در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار شد و بخشی از عملیات 40 ساله انقلاب اسلامی بود. دانشگاه آزاد در رشته های مختلف آموزشی منابع انسانی، فرهنگی و اقتصادی، علوم پزشکی، فنی و مهندسی، علوم انسانی و …

  گربه بازی جنجالی زوج صبا راد در خانه اشرافی اش! + فیلم - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4078/4062/

دیدگاهتان را بنویسید