برنامه دیپلماسی اقتصادی معاونت امور خارجه در نیمه اول سال جاری

1069413 فقط خبر

به گزارش گروه برون مرزی وزارت امور خارجه، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه از برنامه ریزی 15 نشست کمیسیون مشترک اقتصادی با سایر کشورها در نیمه اول سال جاری خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه به برکت حرکت‌های خوب کمیسیون‌های مشترک اقتصادی با سایر کشورها در حال رونق است، افزود: این امر ضروری است اما کافی نیست و تمامی وزارتخانه‌ها و ادارات مربوطه نیازمند کمک بخش خصوصی هستند. سعی کنید به توافقات و تفاهمات این کمیته ها عمل کنید.

صفری با اشاره به اینکه در نیمه دوم سال گذشته بیش از 6 کمیسیون مشترک اقتصادی و 15 کمیسیون مشترک اقتصادی برگزار شد، افزود: کمیسیون مشترک با ارمنستان هفته گذشته و کمیسیون مشترک با کوبا و اسلواکی هم اکنون در تهران در حال برگزاری است.

وی افزود: برای توسعه روابط اقتصادی موجود بین جمهوری اسلامی ایران و غنا، هفتمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی 27 و 28 اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود.

این کمیسیون قرار است رایزنی ها و تفاهم هایی را در زمینه های مختلف از جمله تجارت، سرمایه گذاری، ترانزیت و حمل و نقل، برق و انرژی، نفت و گاز، گمرک، بانک و دارایی، استانداردها و بهداشت و درمان انجام دهد. .

گفتنی است وزارت جهاد کشاورزی به نمایندگی از کشورمان و وزارت امور خارجه به نمایندگی از غنا مسئولیت برگزاری کمیسیون مشترک را بر عهده خواهند داشت.

ششمین نشست کمیسیون مشترک دو کشور در نوامبر 2017 در آکرا برگزار شد و سند نهایی به امضای دو طرف رسید.

انتهای پیام/4155/

  زمان رونمایی از ستاره جدید استقلال یعنی اندیشه معاصر فرا رسیده است

دیدگاهتان را بنویسید