بررسی کار کارگروه کشور و مرکز نظارت فرهنگی / تاکید بر ایجاد تابلوی هوشمند فرهنگی یکپارچه

1081916 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، یازدهمین جلسه ستاد هماهنگی نقشه فرهنگی و مهندسی کشور ظهر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

محمد محبر در این نشست اجرای طرح مهندسی فرهنگی کشور را از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: دولت سیزدهم با جدیت پیگیر اجرا و اجرای طرح مهندسی فرهنگی کشور است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه معمولاً حوادث، حوادث و نیازهای جامعه می تواند اولویت های کشور را در مقاطع مختلف تغییر دهد، توجه به مسائل فرهنگی را یکی از مهمترین اولویت های امروز کشور دانست و افزود: مگر مسائل فرهنگی. اولویت جدی محسوب می شوند، در این زمینه شاهد مشکلاتی مانند اصلاح سبک زندگی و مشکلات اجتماعی نخواهیم بود.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده در این جلسه از عملکرد کارگروه مرکز رصد فرهنگی در کشور، بر تسریع در تعریف شاخص های فرهنگی تاکید کرد و تجمیع داده ها و گزارش های مربوط به مسائل فرهنگی را امری ضروری دانست. گام موثر و مطلوب اولویت های فرهنگی.

مخبر افزود: مرکز رصد فرهنگی کشور با بهره گیری از گزارش ها، مطالعات و رصدهای مختلف فرهنگی که توسط سایر دستگاه ها و نهادها انجام می شود، می تواند عملکرد مطلوب تری در شناسایی اولویت های فرهنگی داشته باشد.
در این دیدار وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و رئیس جمهور نیز حضور داشتند. رهبر معظم انقلاب فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی را بر روی جدول محاسبه میزان بودجه مورد نیاز برای اجرای بخشهای استانی طرح مهندسی فرهنگی کشور ارائه کردند.

  ورود غیرمجاز یک فرد به محدوده راه آهن خط 5 مترو تهران - یک تفکر مدرن

بر اساس این گزارش، کار در 5 استان کشور به پایان رسیده است و تقسیمات استانی 7 استان کشور در مرحله نهایی و در 19 استان باقیمانده نیز تقسیمات استانی در حال تدوین است.

در این جلسه گزارشی از عملکرد کارگروه و مرکز رصد فرهنگی کشور ارائه و اعلام شد که این مرکز به دنبال تجمیع و پالایش داده ها و گزارش های تهیه شده در دستگاه ها، مجموعه ها و نهادهای مختلف جهت استانداردسازی و یکپارچه سازی است. این اطلاعات چه بهتر که به آفرینندگان سیاست فرهنگی کشور ارائه شود.

بر اساس این گزارش، تعدادی گزارش در این مرکز هم افزایی شده و بیش از 13 مرکز تحقیقاتی تحقیقات خود را به رصدخانه ارسال کرده اند که از این تعداد حدود 243 گزارش پژوهشی در قالب مطالعات و مطالعات فرهنگی و اجتماعی بوده است.

در این جلسه پس از ارائه گزارش بودجه مورد نیاز برای تکمیل بخشهای استانی، اصل این گزارش تصویب و مقرر شد منبع این منابع و جزئیات آن در قالب گزارش تکمیلی به معاونت اول ارائه شود. -رئيس جمهور.

همچنین مقرر شد تا یک ماه آینده شاخص های فرهنگی تدوین و در جلسه بعدی ستاد هماهنگی مهندسی فرهنگی برای تصویب نهایی ارائه شود.

ایجاد تابلوی هوشمند فرهنگی یکپارچه که مبنای به روز رسانی سامانه هشدار برای نیازهای اساسی فرهنگی و حساس مردم و کشور است از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید