برداشت بیش از 80 تن گندم و جو از مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد اقلیدس

1087757 فقط خبر

سهراب نظری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در اقلیدس، درباره محصول طلایی گندم و جو مزرعه آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلیدس گفت: برای کسب درآمد غیرتدریس و اجرای سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی. افزایش درآمد فوق برنامه در 20 هکتار از اراضی کشاورزی واحد آموزش و تحقیقات این دانشگاه گندم و 5 هکتار جو کشت کرد و توانستیم بیش از 65 تن گندم و 16 تن جو برداشت کنیم.

وی افزود: اکنون با برداشت 65 تن گندم مرغوب و تحویل آن به سیلوهای دولتی، زمینه مناسبی برای فعالیت های درآمدزای غیر آموزشی برای بهره برداری از استعدادهای این واحد دانشگاهی فراهم شده است.
نظری خاطرنشان کرد: گندم مهمترین محصول کشاورزی ایران از نظر تولید و سطح زیر کشت در مناطق مختلف کشور است و از نظر اقتصادی و تامین غذای اساسی مردم بسیار حائز اهمیت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلیدس اضافه کرد: بیش از 10 هکتار از اراضی کشاورزی این واحد دانشگاهی علاوه بر کاشت گندم، برای کشت حبوبات و 5 هکتار نیز برای کشت ذرت علوفه ای است که در صورت بهره برداری و برداشت، بهره برداری می شود. زمان می آید، می آید

وی گفت: امیدواریم بتوانیم با تکیه بر توان کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلیدس در زمینه درآمدزایی غیر از شهریه دانشجویی گام های موثری برداریم.

انتهای پیام/

  چه پرده هایی برای آشپزخانه مناسب هستند؟ - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید