برای مدیریت بحران در تهران به دلیل سیل احتمالی آماده باشید

برای مدیریت بحران در تهران به دلیل سیل احتمالی آماده باشید

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران بر آمادگی شهرداران و فرمانداران استان برای مقابله با بارندگی ها و سیل احتمالی تاکید کرد.

من گزارش میدم اعتدالحامد یزدی مهر بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور اخطاریه نارنجی هوا در استان تهران اظهار داشت: طی برنامه ریزی ها و اقدامات اندیشیده شده برای پیشگیری و کاهش خطر ناشی از پیش بینی بارش شدید باران، وقوع سیلاب راه ها و جریان آب در پیام رسان ها به تمامی استانداران و شهرداران استان تهران اعلام آمادگی شده است.

یزدی مهر با بیان اینکه بر اساس گزارش های هواشناسی، اثر و فعالیت خطرناک سامانه بارشی همرفتی در نیمه شمالی و کوهستانی به ویژه کوه های شمال شرق استان تهران پیش بینی می شود، گفت: در این راستا بررسی ها و ارزیابی های لازم انجام می شود. توسط ستاد بحران شهرستان ها انجام و دستورات لازم صادر شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اینکه بروز خطرات منجر به بحران می شود، افزود: مدیریت بحران با استفاده از اصل پیشگیری و کاهش ریسک مجموعه اقدامات و اقدامات را شناسایی، شناسایی و تحلیل می کند و در این راستا ، الزامات را تعیین می کند با توجه به اخطار اخیر، همه موارد تحت نظارت و بررسی قرار گرفته است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مدیریت بحران شهرها نباید از خطراتی که پیش بینی می شود غافلگیر شوند، گفت: باید بهترین خدمات را به مردم ارائه کرد. اصل آمادگی در مدیریت بحران مجموعه اقدامات و اقداماتی است که ظرفیت جامعه و نهادهای مسئول را برای پاسخگویی مؤثر به حوادث و بلایا افزایش می دهد تا خسارات جانی و مادی ناشی از آن به حداقل برسد.

  بهادری جهرمی: آمریکا به شکست سیاسی و نظامی در ایران عادت کرده است

یزدی مهر در خصوص هشدارهای داده شده تاکید کرد: از همه مردم تقاضا داریم از ایستادن در کنار رودخانه ها خودداری کنند و همچنین مراقب وزش باد شدید باشند تا خدای ناکرده حادثه ناگواری در این زمینه رخ ندهد.

دیدگاهتان را بنویسید