بخش بانوان موزه کاخ تهران نیاز به بازسازی دارد

مدیر موزه قصر تهران؛

77351 862 فقط خبر

مدیر مجموعه باغ موزه قصر تهران از مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی خواست تا از ظرفیت این مجموعه برای مرمت بند نسوان زندان قصر استفاده کند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، حسین ساری، مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت و احیاء و استفاده از بناهای تاریخی در این نشست با اشاره به لزوم حفظ و نگهداری موزه کاخ به عنوان یکی از موارد زیر است. میراث ارزشمند فرهنگی و ملی تهران، بر اهمیت ایجاد و تولید محتوای متنوع تاکید کرد.

وی با بیان اینکه رونق گردشگری در این موزه مستلزم برنامه ریزی و ارتباط با گروه های هدف است، تصریح کرد: بر خلاف تصور عموم، تهران ظرفیت های زیادی در حوزه گردشگری به ویژه گردشگری داخلی دارد و گردشگران زیادی به تهران سفر می کنند.

این مسئول افزود: موزه قصر به عنوان یکی از موزه های ارزشمند و پرظرفیت تهران می تواند مکانی در محور گردشگری تهران باشد، در عین حال می تواند مکانی مناسب برای گردهمایی، مکانی برای حضور هنرمندان و گروه های مختلف باشد.

ناصر قاسمی مدیر مجموعه باغ موزه قصر نیز در این نشست بر لزوم و ضرورت حمایت وزارت میراث فرهنگی برای تقویت بخش موزه ای زندان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه موزه کاخ ظرفیت بالایی برای رونق گردشگری داخلی و قرار گرفتن در کانون گردشگری دارد، تصریح کرد: ما یکی از تشکل های فعال در حوزه گردشگری به ویژه صنف راهنمایان هستیم.

قاسمی توسعه گردشگری داخلی را در اولویت برنامه های ما در کنار تولید محتوا عنوان کرد و گفت: یکی از نیازهای ما ایجاد بند نسوان زندان است که در گذشته توسط شهرداری به طور کامل تخریب شد. ، در این راستا باید کوشا باشیم و از ظرفیت صندوق توانبخشی استفاده کنیم.

  گهر برهنه پس از گذار دشوار خط و نشان می کشد / قلعه نویی - اندیشه معاصر

مدیر موزه کاخ تهران استفاده از ظرفیت صندوق برای برخی مرمت های فوری را مورد اشاره قرار داد و گفت: با تمام ظرفیت آماده همکاری با صندوق هستیم و با تعامل در توسعه میراث فرهنگی، گردشگری، شفاهی پیش برویم. تاریخ و غیره .n.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید