بحث در مورد پول یا حقوق معلولیت؟ / وحید رجبلو برای معلولان سپر سینه دارد؟

در آنا بخوانید؛

به گفته وحید رجبله، کارآفرین و موسس استارت آپ توانیتو، پولی که باید برای توانمندسازی افراد دارای معلولیت با کمک حامیان مالی هزینه می شد، صرف مسابقات جام استارتاپی ایران و تورنمنت های زرق و برق شده است.

9571 798 فقط خبر

گروه عمومی خبرگزاری آنا زهرا اردشیری: دعوای امروزی در فضای مجازی اتفاقی نیست که بتوان مانند دیگر دعواهای این فضا از آن گذشت.
یک طرف این دعوا نام واجید رجبلو یکی از 10 جوان برجسته جهان 98 درصد توانمند است و طرف دیگر یک شرکت نوپا است که قرار بود مسابقات فوتبال را به نفع نیازمندان برگزار کند. افراد توانمند جامعه طی چند روز گذشته با انتشار عکس ها و افشاگری های دو طرف این جنجال، افکار عمومی متزلزل شده و احساسات مردم جریحه دار شده است.

دعوا سر چیه؟

وحید رجبلو، موسس استارت آپ توانیتو به خبرنگار آنا توضیح می دهد: «واقعیتی که در مسابقات این شرکت اتفاق افتاد این است که درآمد حاصل از این مسابقات قرار بود زیر نظر وحید راجبلو باشد. بنیاد و تمام مزایای مالی و معنوی آن باید صرف توانمندسازی معلولان شود. بنابراین با اصرار این شرکت برای جذب اسپانسر وارد میدان شدم.»
وی ادامه می دهد: کار شروع شد و اعتماد من باعث جذب اسپانسر شد و همه استقبال کردند و مشارکت کردند. بعد از شروع مراسم، من بی سر و صدا از نظارت و اطلاعات مالی شرکت حذف شدم و به بهانه های مختلف به جلسات شرکت دعوت نشدم و هر بار به من می گفتند که اسپانسر کم است و باید بیشتر جمع آوری کنید، پول بیشتری برای شرکت و البته متوجه شدم که صدها میلیون از طریق من به این شرکت کمک شده است.»
راجبلو ادامه می دهد: پولی که باید برای توانمندسازی افراد دارای معلولیت هزینه می شد، صرف بازی های فانتزی و برندسازی شد.
این کارآفرین می‌گوید نگران پولی است که با وامی که داده‌ام جمع‌آوری شده است و نمی‌دانم چه اتفاقی برای آن افتاده است. من نمی دانم چه اتفاقی برای آن پول افتاده است.»
او در چند روز گذشته با انتشار تصاویری از او در بیمارستان و لایو اینستاگرام، مدیر سازمان استارکاپ را تهدید به افشاگری کرده است.

  آغاز سال تحصیلی جدید با رنگ صنعت/«پروژه خراط یار» انجام می شود.

بحث در مورد پول یا حقوق معلولیت؟  / وحید رجبلو برای معلولان سپر سینه دارد؟

طرف دیگر بحث چه می گوید؟ / به زودی چهره وحید رجبلو را نیز نشان خواهیم داد

این در حالی است که طرف مقابل مدام از مردم می خواهد که آرامش داشته باشند و اصرار بر صبر دارند تا در روز موعود نیز افشاگری کنند و فیش های 20 میلیون و 10 میلیونی وحید رجبلو را منتشر کردند.
اما وحید رجبلو در مورد اوراق واریزی مدعی شد که این پول بدهی قبلی شرکت به من بوده و از حساب شخصی شرکت برای من واریز شده و حق مسکوت تلقی شده است.
«پیمان شادیان» مدیر استارکاپ با انتشار متن هایی در صفحه خود تاکید می کند که وحید رجبلو یکی از افرادی است که از نام و وضعیت جسمانی خود برای خط کشی جیب خود استفاده می کند و به زودی با افشاگری و افشاگری مجبور به عذرخواهی خواهد شد. می گوید اگر این پول بدهی قبلی ما به او محسوب می شود، دقیقا به او بگویید چه بدهی، راجبلو دنبال پول خودش و منافع شخصی است.
وی به خبرنگار آنا گفت: وحید رجبلو این بازی رسانه ای را به سه دلیل آغاز کرد. اول اینکه می خواهد زودتر از موعدش پول دریافت کند چون بازی ها هنوز تمام نشده است. دوم اینکه از او خواستیم که برای ما توضیح دهد که چگونه پول را برای نیازمندان خرج کنیم و او از این کار اجتناب کرد و سوم اینکه حامی معنوی ما بود و اکنون حق مطالبه دارد.
شادیان مدعی است وحید رجبلو از وضعیت جسمانی خود سوء استفاده کرده و آنطور که باید مبلغ جمع آوری شده را در پایان مسابقات و نه در اواسط مسابقات به او می دادیم با احساسات مردم بازی می کرد و زودتر از موعد مقرر به او پول دادیم. بود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به آنا می گوید: این موضوع را پیگیری می کنیم، هتک حرمتی که به مزدا شده قابل دفاع است و به زودی آن را به مردم و جامعه توانمند نشان خواهیم داد.

  این عادات سرطان زا را کنار بگذارید! - اندیشه معاصر

انتهای خبر/523/

دیدگاهتان را بنویسید