با کی روش در جام جهانی فقط یک شکست آبرومند خواهیم داشت/ چرا تیم باید به دور بعد برود؟

مسعود اقبالی:

31149 932 فقط خبر

کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است با بازگشت کی روش به تیم ملی تنها یک شکست شایسته در جام جهانی خواهیم داشت.

مسعود اقبالی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره بازگشت کی روش به تیم ملی و شرایط این تیم اظهار کرد: تیم ملی در زمان اسکوچیچ به دلیل عدم مدیریت او دچار مشکلات زیادی شد. قطعا در چنین شرایطی تیم در جام جهانی دچار مشکل می شد و نمی توانست نمایش شایسته ای داشته باشد. اسکوچیچ در دوران مربیگری اش در تیم ملی کاملا در اختیار فدراسیون فوتبال بود و این چیزی نبود که بازیکنان بپسندند و بپذیرند.

حجم کار فنی کی روش بسیار بیشتر از اسکوچیچ است

وی افزود: با آمدن کی روش شرایط تغییر کرده است. بازیکنان این سرمربی را قبول دارند چون فکر می کنم بار فنی کی روش خیلی بیشتر از اسکوچیچ است. به لطف استقبالی که کی روش در بین بازیکنان تیم ملی دارد، می تواند انسجام و یکپارچگی را به تیم بازگرداند. مشکلی که در دوران اسکوچیچ از بین رفت و بازیکنان تقسیم شدند. البته کی روش در گذشته مشکلاتی داشت که با فرهنگ جامعه ما همخوانی نداشت. امیدوارم در دوره جدید از تجربیات گذشته خود درس بگیرد و این اتفاقات تکرار نشود.

با آمدن کی روش فقط با عزت شکست می خوریم

کارشناس فوتبال کشور درباره نظم دفاعی در تیم کی روش به ما گفت: در زمان اسکوچیچ تیم ملی در ساختار دفاعی مشکل داشت و کی روش می تواند این نقص را برطرف کند. ما حریفان سرسختی در جام جهانی داریم. وقتی قرعه کشی کردند و حریفان ایران در جام جهانی را مشخص کردند، اعتقاد بر این بود که تیم ملی در جام جهانی کار راحتی خواهد داشت. اگر نه اصلا. آیا تیم آمریکا همان تیم 20 سال پیش است؟! هر سه رقیب ما در جام جهانی قدرتمند هستند و کار سختی است. با آمدن کی روش، فقط می توانیم امیدوار باشیم که با عزت شکست بخوریم. کی روش در جام جهانی فقط باید طوری برنامه ریزی کند که به آمریکا و انگلیس گل کمتری بزنیم.

  برخی درباره برکناری لاریجانی اشتباه می کنند/ یوسفان مولا: رئیس جمهور ظریف را برای دوری از سوء ظن روسیه دعوت نمی کند - اندیشه معاصر

کی گفته باید به دور بعد بریم؟!

وی تاکید کرد: نمی دانم چرا چنین تصوری وجود دارد که با بازگشت کی روش تیم ملی به دور بعد صعود کند. به نظر من اصلا چنین چیزی وجود ندارد. ما حریفان بسیار سختی داریم که برای مدت طولانی کار می کنند. در حالی که تیم ما قبل از آمدن کی روش با بحران دست و پنجه نرم می کرد. همچنین کدام مربی می تواند در عرض چند ماه تغییرات اساسی در یک تیم ایجاد کند؟! نه تنها کی روش، بلکه هیچ مربی نمی تواند در عرض چند ماه تغییرات فنی اساسی و کلان در تیم ایجاد کند. یکی از نقاط قوت کی روش که در آستانه جام جهانی مفید خواهد بود مدیریت و نظم اوست.

در گذشته بازیکنان امتیازات بالایی داشتند

اقبالی در ادامه به بازی دوستانه تیم ملی ایران مقابل اروگوئه و سنگال اشاره کرد و گفت: این دو دیدار فرصت خوبی برای کی روش برای ارزیابی بازیکنان است. با توجه به اینکه لژیونرها هم حضور دارند می تواند به رتبه نسبی از همه بازیکنان برسد. در دوره گذشته بازیکنان فوتبال شرایط قابل قبولی از جمله قدرت بدنی و بدنسازی داشتند، در زمین می دویدند و این مشکل می تواند کمک زیادی به تیم کند.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید