با پیش بینی کاهش دما در اکثر نقاط کشور / باران در راه است – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر صادق ضیائیان وی گفت: امروز (پنجشنبه 23 دی ماه) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در غرب، شمال غرب، ارتفاعات مرکزی البرز، پراکنده در گیلان، همچنین در شمال خوزستان، چهارمحال بختیاری و غرب باران. و در اصفهان و در مناطق سردسیر برف و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

وی افزود: روز جمعه (24 دی) حوزه فعالیت است سیستم بارشی شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل خزر، استان های واقع در جنوب البرز مرکزی شامل تهران، البرز و قزوین و برخی از مناطق استان کرمان را شامل می شود.

وی همچنین تاکید کرد: بارش شدید باران در جنوب آذربایجان غربی و نیمه جنوبی اردبیل، غرب کردستان و کرمانشاه، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز، قزوین و زنجان، شرق لرستان، جنوب و غرب اصفهان، چهارمحالل بهتی در استان های فارس، گیلان، مازندران، کوگیلویه و بویراحمد. در برخی مناطق غربی و همچنین در دامنه های جنوبی البرز رعد و برق و در نواحی جنوبی کشور رگبار و رعد و برق موقت و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

ضیائیان ادامه داد: روز شنبه 25 دی ماه در اکثر نقاط کشور و در استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، شرق هرمزگان، جنوب کرمان، برخی مناطق یزد، شمال خراسان جنوبی و خراسان رضوی. همچنین روز یکشنبه 26 دی ماه در مناطق جنوبی، جنوب شرق و شرق کشور بارش ها ادامه دارد و موج جدیدی از شمال غرب و غرب وارد کشور می شود.

وی افزود: در شمال غرب، غرب، برخی از مناطق دامنه های جنوبی البرز و سواحل شمالی کشور بارش خواهد بود. شدت بارش در این روز در جنوب فارس و بوشهر، جزایر واقع در تنگه هرمز و مرکز خلیج فارس، برخی مناطق هرمزگان و کرمان، نیمه جنوبی خراسان جنوبی و همچنین جنوب است. آذربایجان غربی و کردستان غربی. در این روز شدت بارش در شمال غرب، غرب و دامنه های البرز اغلب به صورت برف یا باران است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت خطرات هواشناسی ادامه داد: روز دوشنبه 26 دی ماه به استثنای مناطق کویری مرکزی کشور در اکثر مناطق بارش خواهد بود. در مناطق جنوبی بیشتر بارش برف و در غرب و شمال غرب کشور در رشته کوه های زاگرس و البرز خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه از روز جمعه (24 دی ماه) تا یکشنبه (26 دی) افت تدریجی دما از حدود 7 تا 12 درجه در سواحل شمال غرب، غرب و شمال مشاهده می شود، تاکید کرد: همچنین این کاهش دما در سمت جنوب نیز کاهش می یابد. دامنه های البرز حدود 5 تا 7 درجه خواهد بود. شرق، شمال شرق، جنوب غرب و مرکز در روزهای دوشنبه و سه شنبه (7 و 28 دی) با کاهش دما از 6 تا 12 درجه همراه است.

وی همچنین گفت: دریای خزر از شنبه تا دوشنبه مواج است. همچنین در روز جمعه (25 دی ماه) نیمه غربی خلیج فارس، روز شنبه (25 دی ماه) خلیج فارس و تنگه هرمز و روز یکشنبه (26 دی ماه) شرق و مرکز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طوفانی و پرتلاطم باشد.

وی در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (24 دی ماه) ابری و بارش باران و مه خفیف و گاهی وزش باد و باران با احتمال رعد و برق با حداقل دمای شش و یک درجه یک حداکثر دما 12 درجه سانتیگراد و در روز شنبه (4 دی) ابری و بارش و مه خفیف در برخی ساعات وزش باد با حداقل دمای 3 و حداکثر 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1246898

  عنوان ققنوس را محمد رضا گرای می دانستند

دیدگاهتان را بنویسید