با قطار به کدام کشورها می توانیم برویم؟

به گزارش خبرگزاری آنا، شاید برایتان جالب باشد که بدانید به غیر از سفرهای درون شهری می توانید از قطار برای سفر به برخی کشورهای همسایه نیز استفاده کنید. خرید بلیط قطار و سفر با این وسیله نقلیه می تواند مزایای ویژه ای برای شما داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با این مزایا و کشورهایی که با قطار می توان به آنها سفر کرد، با ما همراه باشید.

مزایای سفر با قطار

اگر نگران سفر با وسایل نقلیه ای مانند ماشین شخصی هستید یا از هواپیما می ترسید، قطار امن ترین راه برای سفر است. حوادث در ریل قطار بسیار نادر است و اگر به دنبال سفری امن هستید، سفر با قطار می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

هزینه شما برای تهیه بلیط قطار و سفر با آن در مقایسه با سایر روش های سفر مانند تهیه بلیط هواپیما یا خرید بنزین برای سفر با ماشین شخصی کمتر خواهد بود. بنابراین می توانید سفری مقرون به صرفه و راحت داشته باشید.

هنگام سفر با این وسیله نقلیه، مانند سفر با هواپیما یا اتوبوس، محدودیت اضافه بار ندارید و می توانید بیشتر وسایل مورد نیاز خود را با خود حمل کنید.

برای یک سفر طولانی، قطار انتخاب خوبی است. می توانید به راحتی روی تخت دراز بکشید و در قطار استراحت کنید. در نتیجه خستگی ناشی از یک سفر طولانی زیاد شما را آزار نمی دهد. همچنین در طول سفر می توانید در راهروی او قدم بزنید، از کتابخانه استفاده کنید یا در صورت لزوم به توالت بروید.

اگر به صورت خانوادگی سفر می کنید، می توانید یک کوپه خصوصی رزرو کنید و در طول سفر احساس راحتی کنید. می توانید ساعت ها و مسافت های طولانی را در محفظه با یکدیگر بازی کرده یا صحبت کنید.

  صهیونیست ها با شلیک مستقیم یک جوان فلسطینی را کشتند

بیشتر قطارها رستوران و بوفه دارند. می توانید منوی رستوران را تهیه کرده و غذای مورد نظر خود را برای شام، ناهار یا صبحانه سفارش دهید. می توانید غذای خود را در کوپه سرو کنید یا در قطار به رستوران بروید.

با قطار به کدام کشورها می توانیم برویم؟

با قطار به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

همانطور که در مقدمه گفته شد، خرید بلیط قطار و سفر با این وسیله حمل و نقل محدود به سفرهای داخلی نیست. می توانید مستقیماً با قطار به برخی از کشورهای همسایه سفر کنید.

کربلا

اگر قصد زیارت حرم امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) را دارید، می توانید به راحتی بلیط کربلا را مستقیم خریداری کرده و به این شهر در عراق سفر کنید. شرکت های قطار و حمل و نقل مختلفی در ایران وجود دارند که شما را مستقیماً به عراق می برند.

مغرور

مقصد دوم دیگری که می توانید با قطار به آن سفر کنید نخجوان در جمهوری آذربایجان است. نکته مهم این است که برای سفر به این کشور نیازی به ویزا ندارید پس کافی است بلیط قطار نخجوان را تهیه کرده و به این کشور زیبا سفر کنید. سفر با قطار به نخجوان حدود 30 ساعت طول خواهد کشید. در این یک شبانه روز می توانید به اندازه کافی استراحت کنید، کتاب بخوانید، در راهرو قدم بزنید یا فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنید. قطار مشهد در روزهای جمعه و دوشنبه به سمت نخجوان حرکت می کند و روزهای شنبه و یکشنبه آن شهر را به مقصد مشهد ترک می کند. برای سفر به این شهر می توانید ابتدا به مشهد رفته و سپس از این قطار برای سفر به نخجوان استفاده کنید.

  دو ستاره پرسپولیس در لیست سیاه یحیی گل محمدی; نتیجه روشن بود - تفکر مدرن

با قطار به کدام کشورها می توانیم برویم؟

حمام ترکی

سفر به وان یکی از شهرهای زیبا و مرکزی این کشور در سال‌های اخیر توسط راه‌آهن فراهم شده است. وان یکی از شهرهای تجاری ترکیه است که می توانید تعداد زیادی مغازه و نمایندگی رسمی برندهای معروف اروپایی را در آن پیدا کنید. بنابراین در صورت تمایل به خرید مناسب می توانید بلیط قطار وان ترکیه را خریداری کرده و در فصول حراج برندهای معروف به این شهر سفر کنید.

سوریه

سوریه یکی دیگر از کشورهایی است که از طریق راه آهن از ایران به یکدیگر متصل می شوند و می توانید از آن برای سفرهای زیارتی خود از ایران استفاده کنید. البته به دلیل شرایط داخلی سوریه و ناامنی در آن کشور، مدتی است که حرکت قطارها بین ایران و سوریه متوقف شده است.

باکو

برای سفر به باکو باید در دو مقصد مختلف از قطار پیاده شده و دوباره سوار شوید. ابتدا باید به آستارا برسید و سپس با بلیط مستقیم قطار آستارا به باکو بروید. قطار هر شب ساعت 20 از آستارا حرکت می کند و حدود 10 ساعت بعد به مقصد می رسد. از آنجایی که این سفر در شب انجام می شود، می توانید شب ها پس از خرید بلیط قطار بخوابید و استراحت کنید و روز بعد با انرژی کامل سفر خود را آغاز کنید.

تفلیس، گرجستان

اگر می خواهید با قطار به این شهر زیبای گرجستان سفر کنید، ابتدا باید به آستارا بروید و سپس بلیط قطار باکو را خریداری کنید. باکو یک خط راه آهن نیز به تفلیس دارد که می توانید با قطار به این شهر زیبا برسید.

  استخدام کارشناس فروش با بیمه، عیدی، سنوات، کمیسیون و اداره کار / اصفهان - اندیشه معاصر

انتهای خبر/4129/

دیدگاهتان را بنویسید