با حمایت ایالات متحده، این جنگنده به اردن فروخته شد – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی Contemporary Thought، وزارت امور خارجه آمریکا در توییتی نوشت: فروش 4.21 میلیارد دلاری جنگنده های F-16 در اردن با هدف سرمایه گذاری برای تقویت شریک مهم آمریکا انجام می شود.

وزارت امور خارجه تاکید کرد که این قرارداد به طور کامل توسط دولت آمریکا تامین می شود و در راستای کمک های نظامی خارجی است.

به گزارش آمون به نقل از منابع آگاه، دولت اردن و نیروهای مسلح، نیروی هوایی اردن یا هر دولت اردن دیگر هزینه این معامله را پرداخت نخواهند کرد، زیرا این قرارداد به طور کامل توسط ایالات متحده تامین می شود.

در همین حال، ایمن الصفدی وزیر امور خارجه اردن با ییل لیمبرت، معاون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورمیانه و باربارا لیف، معاون رئیس جمهور و مدیر ارشد خاورمیانه و شمال آفریقا در شورای امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد. روابط استراتژیک و گفتگو

الصفدی از حمایت آمریکا از اردن قدردانی کرد.

هیئت آمریکایی همچنین بر عمق روابط راهبردی دو کشور و حمایت مستمر آمریکا از اردن تاکید کرد و از تلاش‌های اردن و پادشاه آن برای تقویت امنیت و ثبات در منطقه قدردانی کرد.

دو طرف در مورد توسعه منطقه و تلاش های انجام شده برای حل بحران های منطقه و دستیابی به امنیت، ثبات و صلح همه جانبه و عادلانه گفتگو کردند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263876

  برگزاری رزمایش سپاه پاسداران در زمینی به مساحت 500 کیلومتر مربع / جزئیات - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید