با این 9 چیز می توانیم به راحتی طبیعت را حفظ کنیم – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی Contemporary Thought، اگرچه ویروس کرونا زندگی بسیاری از مردم در سراسر جهان را تغییر داده و انسان ها را بدتر کرده است، اما توانسته طبیعت را احیا کند. زمین چندین ماه است که به راحتی نفس می کشد و هیچ گونه آلودگی هوا، صدا و محیط زیست وجود ندارد. محققان دو نظریه در مورد وضعیت طبیعت پس از تاج دارند. برخی استدلال می کنند که افراد تمایل بیشتری به زندگی در خانه و کار از راه دور دارند، در حالی که برخی دیگر استدلال می کنند که در دوره پس از تعدیل کار، افراد با انجام رفتارهایی که برای طبیعت بسیار مضر هستند، روزهایی را که در خانه سپری می کنند جبران می کنند. در سلسله گزارش هایی قصد داریم با ارائه چند راهکار ساده گامی در جهت حفظ طبیعت برداریم و به نگرانی همیشگی تخریب طبیعت پایان دهیم.

1 از لامپ های کم مصرف استفاده کنید

لامپ های کم مصرف راهی آسان برای کاهش مصرف انرژی هستند. این نه تنها به سیاره زمین کمک می کند، بلکه بخشی از هزینه های ماهانه شما را نیز کاهش می دهد. با تغییر تنها یک لامپ می توانیم تأثیر زیادی بر طبیعت داشته باشیم. اگر در خانه‌های ما فقط یک لامپ می‌سوخت، انگار صدها هزار خودرو از جاده‌ها حذف شده‌اند.

2. کامپیوتر خود را بعد از کار خاموش کنید

عادت همیشه روشن کردن سیستم نه تنها عمر آن را کوتاه می کند، بلکه مصرف انرژی را نیز کاهش می دهد. ممکن است فکر کنیم که کامپیوتر در حالت استراحت انرژی زیادی مصرف نمی کند، اما وقتی انرژی مصرف شده توسط تعداد زیادی کامپیوتر را ضرب کنید، این عدد بالا خواهد بود.

  مذاکرات دو روزه در دوحه هنوز به پایان نرسیده و در فضایی جدی در حال انجام است

3. قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، آنها را آبکشی نکنید

اگر نمی توانید بدون ماشین ظرفشویی زندگی کنید، قبل از اینکه ظرف ها را بپوشید، آبکشی نکنید. با مواد شوینده مناسب، ظروف ما به همان اندازه تمیز می شوند و می توانیم به طور متوسط ​​بیست گالن در آب شستشو صرفه جویی کنیم.

4. اجاق گاز خود را روشن نگذارید

گاهی برای سرعت بخشیدن به کار، به خصوص زمانی که مهمان داریم، از خاموش کردن اجاق گاز خودداری می کنیم و مشکلی از روشن ماندن گاز برای چند دقیقه بدون ظرف نمی بینیم، بنابراین از فرصت استفاده می کنیم و از کتری روی آن چای درست می کنیم. گاهی اوقات از استفاده از فر و تستر صرفه جویی زیادی نمی کنیم. قبل از اینکه لازم باشد، اجاق گاز را چند دقیقه روشن کنید.

5. همیشه شیشه را بازیافت کنید

آیا می دانستید که شیشه بازیافتی می تواند تا یک میلیون سال در طبیعت بماند؟ این تصور غلط در ذهن ما شکل گرفته است که فقط پلاستیک برای طبیعت مضر است اما شیشه نیز سال ها در محیط باقی می ماند. با عرضه همیشه شیشه به بدنه های بازیافت، می توان آلودگی آب مرتبط را تا 50 درصد و آلودگی هوا را تا 20 درصد کاهش داد.

6. پوشک دوستدار محیط زیست بخرید

در صورت امکان، از یک پوشک پارچه ای برای کودک خود استفاده کنید – این یک کمک بزرگ برای محیط زیست و راهی برای مهربانی با پوست کودک است. اگر فکر می کنید نیاز به استفاده از پوشک یکبار مصرف دارید حتما از برچسب اکولوژیکی استفاده کنید زیرا هر کودک به طور متوسط ​​از پنج تا هشت هزار پوشک استفاده می کند که معادل 3.5 میلیون تن زباله است.

  ارائه خیانت زناشویی در فیلم های دهه 80 و 90 سینمای ایران - اندیشه معاصر

7. لباس ها را با رخت آویز خشک کنید

رخت آویز خشک کن. فناوری اغلب با طبیعت ناسازگار است. اما ما با طبیعت مهربان هستیم و به جای خشک کردن لباس های داخل ماشین که هم عمر لباس ها را کم می کند و هم انرژی زیادی مصرف می کند، آنها را روی بند رخت خشک می کنیم.

8. یک روز در هفته گیاهخواری کنید

آیا می دانستید برای تولید یک کیلوگرم گوشت گاو بیش از 15000 لیتر آب مصرف می شود؟ و برای درست کردن هر ساندویچ همبرگر به 2800 لیتر آب نیاز دارید؟ لازم نیست گوشت را کنار بگذاریم، اما سعی می کنیم یک روز در هفته را بدون گوشت بگذرانیم. در انجام این کار، ما به طبیعت کمک بزرگی می کنیم.

9. ماشین لباسشویی را خالی روشن نکنید

برای شستن هر لباس لازم نیست دستگاه را روشن کنید. اگر می خواهیم در هزینه های خود صرفه جویی کنیم، عمر ماشین لباسشویی خود را افزایش دهیم و به محیط زیست کمک کنیم، فقط باید منتظر پر شدن ماشین لباسشویی باشیم. استفاده همزمان از برنامه های شستشو با دمای پایین باعث افزایش طول عمر لباس ها و مصرف انرژی کمتری می شود.

10. دستمال کاغذی را هدر ندهید

آیا می دانید روزانه 27000 درخت برای رفع نیاز جهان به نوار بهداشتی قطع می شود؟ بنابراین هر بار که می خواهیم از دستمال کاغذی استفاده کنیم، به جنگل زدایی و فرآیند پیچیده و آلاینده تولید و دفع آن نیز فکر می کنیم. برداشتن مقادیر زیادی از بافت به یک عادت بد تبدیل شده است. گاهی اوقات از آن برای پاک کردن چند قطره آب از روی سطوح چندین دستمال کاغذی استفاده می شود. با بریدن چند برگ دستمال در روز می توانیم کمک بزرگی به طبیعت کنیم.

  بر اثر برخورد خونین تریلر با پژو در ایران سه نفر جان باختند

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277814

دیدگاهتان را بنویسید