با این 6 ترفند به راحتی می توانید رابطه مسموم – تفکر مدرن را ترک کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، یک رابطه سالم می تواند زندگی شما را به روش هایی که حتی تصورش را هم نمی کردید آسان کند و البته از طرف دیگر اگر در یک رابطه ناسالم باشید به جنبه های جسمی و روحی شما آسیب وارد می کند. سلامتی که در ابتدا باورنکردنی به نظر می رسد.

حقیقت این است که چنین روابطی که در این مقاله آن ها را روابط مسموم می نامیم، بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنیم رایج است و بسیاری از ما بدون اینکه به درستی بدانیم درگیر چنین روابطی می شویم.

رابطه سمی دقیقا چیست؟

خلاصه هر رابطه ای که مضر باشد سمی است. در عمل، اگرچه برخی از علائم یک رابطه مسموم مانند خشونت فیزیکی، خیانت مکرر و رفتار غیرعادی جنسی آشکار و نامرئی هستند، اما بخش قابل توجهی از این علائم پنهان و حتی برای افراد خارجی توضیح داده می شود. به نظر می رسد یک رابطه دشوار یا غیرممکن است.

خشونت خانگی

اگرچه مسموم نامیدن یک رابطه نباید شامل آزار، خشونت یا سوء استفاده باشد، اما مطمئناً همه روابط سمی هستند. آزار و اذیت می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله خشونت عاطفی، کلامی، اقتصادی، جنسی و فیزیکی.

چرا ترک یک رابطه مسموم سخت است؟

افرادی که درگیر یک رابطه مسموم هستند معمولاً هنگام صحبت با عزیزان خود با این سوال مواجه می شوند: “اگر رابطه شما آنقدر سخت است که می گویید “خوب، چرا آن را تمام نمی کنید؟”

باید در نظر داشته باشیم که در طول رابطه خود به روش های مختلفی درگیر می شویم و شکستن تمام روابطی که در طول این سال ها ایجاد شده بسیار سخت و دردناک است.

  افزایش میانگین دستمزد سال 1401 اعلام شد - اندیشه معاصر

6 دلیل برای در نظر گرفتن رایج ترین دلایل ادامه یک رابطه مضر و سمی.

ترس: در روابط سمی که شامل آزار و اذیت و خشونت است، ترس نقش مهمی در پایان دادن به یک رابطه دارد. در این شکل از رابطه، فرد معمولا سعی می کند طرف مقابل را کنترل کند و در این راه از تهدیدات مختلفی استفاده می کند.

فرزند: برای زوج هایی که فرزند دارند، روند جدایی و ترک رابطه دشوار و پیچیده می شود. اغلب در چنین روابطی پیش می آید که افراد از ترس تأثیر جدایی بر روحیه و شخصیت کودک و البته پیچیدگی حضانت قانونی، گره می زنند و به اصطلاح می سوزند و می سازند.

عشق: در برخی موارد با وجود اینکه اعتراف می کند که رابطه مسموم است، اما به دلیل احساساتی که نسبت به طرف مقابل دارد، به جدایی فکر نمی کند.

مسائل اقتصادی: مسائل اقتصادی به ویژه در روابطی که یک کشور کاملاً از نظر مالی به دیگری وابسته است، نقش مهمی در تداوم روابط دارد.

شرم: بسیاری از ما آگاهانه یا ناخودآگاه بسیاری از مشکلات و کاستی های روابط خود با اقوام، خانواده و دوستان را آشکار نمی کنیم و در نتیجه این رفتار و به مرور زمان چنین تصویر بی عیب و نقصی را برای دیگران ایجاد می کنیم. که تخریب این تصویر ما را آزار می دهد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم از شرم که حقیقت را با عزیزان خود در میان می گذارند به الکل و مواد مخدر روی می آورند.

اعتیاد: به یاد داشته باشید که حتی زندگی با یک قلدر انواع اعتیادها را برای شما به ارمغان می آورد و برای بسیاری از ما، زندگی بدون کسانی که به آنها عادت کرده ایم دشوار یا غیرممکن است.

  سازمان انرژی اتمی ایران از «شفافیت» رهایی یافت

پایان دادن به روابط بد می تواند بسیار دشوار و پیچیده باشد. توجه به این نکات می تواند این روند پیچیده و ناخوشایند را قابل تحمل تر کند.

برنامه داشته باشید: اگر به فکر پایان دادن به یک رابطه مسموم هستید، اولین قدم برنامه ریزی برای جدایی است. شما باید پاسخ قطعی به سوالات روشن، مانند محل زندگی شما پس از جدایی، مدتها قبل از جدایی را بدانید. پایان دادن به یک رابطه به خودی خود سخت و ناخوشایند است، اما اگر آن را سریع و بدون برنامه انجام دهید، می تواند یک فاجعه باشد.

داشتن هدفی به نام استقلال: اگر سر کار نیستید و همچنین فکر می کنید که نمی توانید زندگی را به تنهایی مدیریت کنید، اکنون زمان یادگیری است. حتی قبل از جدایی، می توانید آموزش ها و گواهی های لازم برای کسب درآمد را دریافت کنید. اگر از نظر مالی به شریک زندگی خود وابسته هستید، به یاد داشته باشید که راهی برای رهایی از استقلال مالی وجود دارد.

به کسی اطلاع دهید: یک راز دیگر کافی است. حداقل به یکی از اعضای خانواده یا دوست خود اعتماد کنید و کل روند جدایی را با آنها در میان بگذارید. چنین فردی بدون احساساتی که درگیر آن هستید می تواند شما را نصیحت کند و در صورت نیاز می توانید به آنها اعتماد کنید. همچنین در هر مرحله از جدایی، در صورت تهدید، حتما با دیگران در این مورد صحبت کنید و در صورت لزوم با پلیس مشورت کنید.

از یک متخصص کمک بگیرید: جدایی از شریک زندگی و پایان دادن به یک رابطه مسموم، زمان و انرژی زیادی را می طلبد، اما می توانید با مراجعه به متخصص، آسیب را کاهش دهید. صحبت با یک روانشناس می تواند از آسیب های عاطفی زیادی جلوگیری کند و به شما کمک می کند تا با نگاهی واقع بینانه به اهداف جدایی خود برسید. مشاوره با وکیل نیز می تواند روند قانونی را برای شما آسان تر کند.

  تغییر رویه خرید استقلال و پرسپولیس در بورس - اندیشه معاصر

پایان کامل تماس: اگر مطمئن هستید که رابطه مسموم شده است و تصمیم قطعی برای جدایی گرفته اید، با شریک زندگی خود صحبت نکنید. ممکن است طرف مقابل به طرق مختلف مانند باج گیری عاطفی شما را به ادامه رابطه متقاعد کند، پس بهتر است تمام ارتباط خود را با او قطع کنید. اگر به خاطر یک کودک مجبور به برقراری ارتباط هستید، فراموش نکنید که فقط در مورد بچه ها با او صحبت کنید نه چیز دیگری.

عجله نکن:قرار گرفتن طولانی مدت در معرض یک رابطه سمی به طرق مختلف بر شخصیت شما تأثیر می گذارد (مانند عزت نفس پایین یا اختلال در سلامت روان) و این تأثیر حتی پس از جدایی نیز ادامه خواهد داشت. عجله نکن. تحت هیچ شرایطی نباید بلافاصله پس از پایان یک رابطه دیگر شروع کنید.روی سرگرمی های خود شرط بندی کنید و به بدن و ذهن خود فرصتی برای بهبودی بدون عجله بدهید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263670

دیدگاهتان را بنویسید