با این 5 ترفند به جنگ زانو درد بروید – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، افسانه های بسیاری در مورد زانو درد در فصل زمستان وجود دارد. بنابراین، می توانید با از بین بردن شایع ترین افسانه ها در مورد درد زانو یا مفاصل در زمستان، نحوه مدیریت درد را بهتر درک کنید.

این گزارش برخی باورهای غلط در مورد درد مفاصل و زانو و راهکارهای تسکین زمستانی را فهرست می‌کند.

راهکاری برای تسکین درد مفاصل و زانو

آیا با اسکات مشکل دارید؟ آیا دویدن برای شما سخت است؟ آیا در زانوهای خود احساس درد می کنید؟ آیا در مفاصل خود احساس سفتی می کنید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، ممکن است مشکلات مفصلی یا زانو داشته باشید. هنگامی که فشار کاهش می یابد و همچنین در هوای سرد، دردهای تحریک کننده به طور ناگهانی در سراسر بدن ظاهر می شوند. زانو درد به ویژه در فصل زمستان شایع است و زندگی را برای افراد مبتلا به آرتروز سخت می کند.

افزایش زانو درد در هوای سرد

همیشه اعتقاد بر این است که زانو درد ناشی از هوای سرد با آرتروز مرتبط است. با این حال، تغییر شرایط آب و هوایی بر سلامت مفاصل تأثیر نمی گذارد. با کاهش فشار اتمسفر در طول زمستان، این تغییر فشار می تواند باعث تورم مفاصل شما بیش از حد معمول شود و منجر به افزایش درد شود.

افراد مبتلا به آرتریت ممکن است در طول ماه های زمستان مشکلاتی داشته باشند. زیرا فشار هوای پایین باعث گشاد شدن بافت های بدن می شود که به اعصاب و مفاصل فشار وارد می کند و باعث التهاب و حتی درد شدید می شود.

تسکین درد تنها راه مقابله با درد است

حتی درد و تورم کوتاه مدت مفاصل نیز می تواند بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد. علت درد مفاصل هر چه باشد، معمولاً می‌توانید آن را با دارو، فیزیوتراپی یا درمان‌های جایگزین درمان کنید. تنها مشکل استفاده منظم از مسکن ها است. استفاده منظم از مسکن ها می تواند عوارض جانبی داشته باشد که برخی از آنها می تواند جدی باشد.

  بی تفاوتی متناقض نیلی افشار به پویان مختاری + خیانت های فیلم - اندیشه معاصر

در عوض، فکر خود را به چیزهای خوب در زندگی منحرف کنید، مانند تغذیه سالم و ورزش. ورزش به بازیابی عملکرد زانو و تسکین درد کمک می کند. در حالی که یک رژیم غذایی سالم به حفظ کمبود مواد مغذی برای درمان التهاب کمک می کند.

ورزش را نباید با درد زانو انجام داد

زانو بزرگترین مفصل بدن است و برای فعالیت های مختلف مانند پیاده روی، دویدن و کوهنوردی از آن استفاده می کنیم. بنابراین، آنها در برابر آسیب و درد آسیب پذیر می مانند. به خصوص در ماه های زمستان، بسیاری از افراد با مشکلات ارتوپدی که زمستان به همراه دارد، مواجه می شوند.

با این حال، ورزش به بازیابی عملکرد زانو، تسکین درد و کاهش وزن کمک می کند. در واقع، تمرینات ساده ای مانند کشش پاها، اسکات روی زانو و پاها، زمانی که تحت نظارت پزشک انجام شود، می تواند به بازیابی قدرت زانو و کاهش سفتی مفاصل کمک کند.

از جراحی زانو باید اجتناب شود

این گفته کاملا اشتباه است. هیچ ارتباطی بین جراحی تعویض مفصل زانو و زمان وجود ندارد. علاوه بر این، درد ناشی از این عمل مشابه با سایر عمل ها است. اکنون می توان درد را با یک رویکرد مدرن کنترل کرد. جراحی های پروتز زانو را می توان در حداقل زمان انجام داد و موفقیت آمیز است. بنابراین فرد پس از عمل به راحتی می تواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد.

عملیات را به تاخیر نیندازید؛ چون از درد می ترسی. حتی می توانید با پزشک خود صحبت کنید و هرگونه شک و تردیدی را که ممکن است داشته باشید را روشن کنید. درد نباید در عمل اختلال ایجاد کند. اگر درمان را به تعویق بیندازید، زانوی شما بدتر می شود.

درد فقط در هوای سرد تشدید می شود

درد زانو معمولاً به عنوان تشخیص هوای سرد در نظر گرفته می شود. اما آیا فقط افراد مسن مبتلا به آرتریت با درد مفاصل در هنگام کاهش دمای بیرون دست و پنجه نرم می کنند؟ نحوه صحبت ما در مورد زمستان تنها دلیل درد نیست. فقط افراد مسن مبتلا به آرتروز به دلیل هوای سرد از درد زانو رنج نمی برند. افراد مبتلا به آرتریت شدیدتر ممکن است به دلیل فشار اتمسفر کم و رطوبت زیاد، درد و تورم بیشتری را تجربه کنند.

  فال ابجد امروز 3 اسفند + تعبیر فال من ابجد - فکر مدرن

تسکین درد مفاصل و زانو

اکنون که باورهای غلط رایج در مورد زانو درد و زانو درد را درک کردیم، بیایید به سراغ پاسخ به این سوال برویم که چه چیزی برای زانو درد مفید است. اگر می خواهید درد زانو را کاهش دهید و مفاصل، ماهیچه ها و استخوان ها را تقویت کنید، می توانید راه حل های گیاهی و طبیعی را در زیر در نظر بگیرید. شما فقط می توانید دقیق ترین و موثرترین اطلاعات را از پزشک خود دریافت کنید.

سرما درمانی

به خصوص اگر زانودردی وجود داشته باشد که در اثر ضربه یا زمین خوردن ناگهانی شروع شود، می توانید با اعمال سرما بر روی ناحیه دردناک، درد را کاهش دهید. برای این کار کافی است چند تکه یخ را که از فریزر خارج می کنید در کیسه ای قرار دهید و با یک حوله تمیز بپیچید و مدتی روی محل درد قرار دهید.

دانه های بامیه

دانه های بامیه را می توانید از عطاری ها تهیه کنید. از سلامت استخوان ها، ماهیچه ها و مفاصل حمایت می کند. دانه های بامیه درد ناشی از از دست دادن مایعات در زانو را به حداقل می رساند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چای دانه بامیه بنوشید. به یاد داشته باشید که نوشیدن این چای را حداقل به مدت یک هفته هر دو هفته متوقف کنید. با استفاده منظم به مدت 2 هفته درد زانو را تسکین می دهد و دوباره ادامه می یابد.

زنجبیل و روغن زنجبیل

زنجبیل در واقع یکی از موادی است که به عنوان مسکن طبیعی شناخته می شود. به لطف خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن، می توانید از زنجبیل به روش های مختلفی استفاده کنید که درد را کاهش می دهد. می توانید روغن زنجبیل را به آرامی روی ناحیه آسیب دیده بمالید. چای زنجبیل تازه آسیاب شده را دم کرده و بنوشید یا با موادی مانند عسل و روغن زیتون مخلوط کنید و برای مدت کوتاهی روی ناحیه آسیب دیده بمالید و سپس آبکشی کنید. البته کره راه حل سریع تری است. اما مصرف منظم چای یا پاستا نیز به ماندگاری سلامت شما کمک می کند.

  زمان بازی ایران و کانادا مشخص شد

زردچوبه و روغن زردچوبه

درست مانند زنجبیل، زردچوبه نیز یک ماده غذایی با خواص آنتی اکسیدانی قوی و ضد التهابی است. به این ترتیب او یکی از بزرگترین حامیان ما در برابر درد شد. برای بهره مندی از این ویژگی، می توانید زردچوبه را در بسیاری از دستورهایی که درست می کنید بگنجانید. چای خود را بجوشانید، روغن را مستقیماً روی محل درد بمالید یا آن را با موادی مانند عسل و شیر مخلوط کنید. همچنین می توانید مصرف شیر زردچوبه را به طور مرتب شروع کنید. مزایای بی شماری دارد.

هواپیما می رود

برگ درخت چنار در واقع یکی از طبیعی ترین موادی است که به تقویت استخوان ها کمک می کند. برای لذت بردن از اثر برگ درخت چنار که مخصوصاً در کلسیفیکاسیون و روماتیسم مفید است، می توانید آن را به صورت چای دم کنید. سپس این آب تیره را روی نقاط درد بمالید و صبر کنید.

یادداشت مهم

اگر زانو درد بسیار شدید یا مزمن دارید یا زانو درد به عنوان عارضه بیماری های مختلف دارید، قبل از استفاده از غذاها و مخلوط های فوق بدون اتلاف وقت به پزشک مراجعه کنید.

با مراجعه به پزشک متخصص بهترین درمان را برای خود دریافت کنید. به یاد داشته باشید که راه حل های طبیعی و گیاهی فقط می توانند کمک کنند. درست نیست که آنها را دارو بدانیم و از آنها به عنوان دارو استفاده کنیم.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254264

دیدگاهتان را بنویسید