با این تنظیمات از سوء استفاده از گوشی خود جلوگیری کنید – اندروید مدرن

به گزارش Contemporary Thought Analytics، از آنجایی که غول های فناوری دائماً در تلاش برای افزایش امنیت تلفن های خود هستند، کلاهبرداران به دنبال راه های جدیدی برای دسترسی به اطلاعات شما هستند. کاربران می توانند با انجام تنظیمات گوشی های هوشمند خود را ایمن تر کنند.

در تلفن های هوشمند اندرویدی، می توانید با تغییر چند تنظیمات، دستگاه خود را در برابر کلاهبرداری آسیب پذیرتر کنید. برای کمک به شما، در اینجا 5 تنظیماتی وجود دارد که می توانید در تلفن هوشمند اندرویدی خود تغییر دهید.

صفحه نمایش را فعال کنید

پیوست صفحه به شما این امکان را می دهد که صفحه گوشی هوشمند خود را در یک برنامه قفل کنید. این قابلیت توسط Google Back در سال 2014 معرفی شد. این ویژگی به شما اجازه نمی دهد بدون باز کردن قفل برنامه را تغییر دهید یا ببندید. ویژگی قفل صفحه زمانی که می خواهید فقط یک عکس را به یک دوست نشان دهید می تواند بسیار مفید باشد. با رفتن به Settings> Password & Security> System Security> Screen Pin می توانید این ویژگی را پیدا کنید.

لایسنس برنامه را تغییر دهید

برای انجام وظایف خاص، برنامه ها برای دسترسی به جزئیات حساس از شما اجازه می خواهند. بیشتر اوقات این مجوزها برای بلوتوث، سوکت ها، دوربین، میکروفون و مکان هستند. همانطور که ممکن است برنامه ها بدون اجازه شما به درستی کار نکنند، به اطلاعات حساس فقط برای دسترسی مورد نیاز برای استفاده از برنامه اجازه دسترسی بدهید. معمولاً همه ما برنامه هایی داریم که اغلب استفاده نمی شوند، اما هنوز هم می توانند از جزئیات حساسی که به عنوان مجوز به آنها داده شده است استفاده کنند. برای تغییر مجوزهای برنامه، می توانید به تنظیمات > برنامه ها و اعلان ها > روی برنامه ضربه بزنید تا مجوزهایی را که اعطا کرده اید تغییر دهید.

  روغن کنجد سیاه چه خواصی دارد؟ - اندیشه معاصر

Google Play Protect را روشن کنید

Google Play هنگام نصب از برنامه ها محافظت می کند. همچنین به صورت دوره ای دستگاه شما را اسکن می کند. اگر یک برنامه بالقوه مخرب را شناسایی کند، ممکن است برنامه را تا زمانی که آن را حذف نصب نکنید یا به شما اطلاع دهد که برنامه را حذف کنید، غیرفعال کند. در موارد شدید، به طور خودکار برنامه را حذف می کند. در بیشتر موارد، اگر برنامه مخربی شناسایی شود، به شما اطلاع داده می شود که برنامه حذف شده است. Google Play Protect به طور پیش‌فرض در هر تلفن هوشمند اندرویدی فعال است، اما اگر به اشتباه غیرفعال شد، می‌توانید با رفتن به Settings> Password & Security> Security> Google Play آن را فعال کنید.

قابلیت Find My Device را فعال کنید.

Google ویژگی Find My Device را در هر دستگاه اندرویدی، از جمله تلفن، تبلت و ساعت هوشمند ارائه می دهد. این ویژگی به شما امکان می دهد در صورت سرقت یا گم شدن ردی، دستگاه خود را قفل، باز یا حذف کنید. این ویژگی می تواند به شما کمک کند دستگاه خود را بازیابی کنید، می تواند به شما کمک کند تا همه داده ها را پاک کنید تا توسط کسی اشتباه نشود.

محتوای قابل مشاهده در صفحه قفل را محدود کنید

با انتشار اندروید 5.0، گوگل قابلیتی را اضافه کرده است که به کاربران امکان می دهد مستقیماً از صفحه قفل با اعلان ها تعامل داشته باشند. در حالی که این ویژگی بسیار مفید است، می تواند یک نگرانی بزرگ برای حفظ حریم خصوصی نیز باشد. اگر این ویژگی فعال باشد، هر کسی می‌تواند با پیام‌های حساس و سایر اعلان‌ها در تلفن هوشمند شما ارتباط برقرار کند، حتی اگر قفل باشد. برای مخفی کردن اطلاعات حساس از صفحه قفل، می توانید به Settings> Applications and Notifications> Notifications رفته و Sensitive notifications را خاموش کنید.

  اخذ مجوز تاسیس اولین هنرستان فنی و حرفه ای سما در مهاباد

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277684

دیدگاهتان را بنویسید