با ارائه یک مدل بومی چالش های اجتماعی را حل کنید

1066449 فقط خبر

امید مرادی، عضو هیئت علمی و رئیس گروه مشاوره و روانشناسی دانشگاه آزاد سنندج در گفت و گو با خبرنگار حوزه علم و فناوری خبرگزاری آنا، اظهار کرد: یکی از گروه های پژوهشی حاضر در این پژوهش حاضر شد. موسسه تحقیقات روانشناسی و مشاوره خانواده است.

دکترای مشاوره خانواده و شرکت کننده در رویداد «عصر امید» افزود: در حال حاضر کشور ما در شرایطی قرار دارد که افراد جامعه با مشکلات اجتماعی و خانوادگی زیادی مواجه هستند. متاسفانه امروزه با افزایش ازدواج های ناپایدار و کوتاه مدت، بی خانمانی و آوارگی فرزندان، وضعیت روحی افراد جامعه نامناسب شده است، بنابراین مشاوره و روانشناسی خانواده برای رفع چالش های موجود بسیار حائز اهمیت است. این امر تیم تحقیقاتی ما را بر آن داشت تا به دنبال الگوی محلی برای مشاوره ازدواج و خانواده باشند و از کارشناسان دعوت کنند.

وی افزود: در این راستا سعی داریم بیشتر بر روی عناصری که باعث ثبات ازدواج می شود تمرکز کنیم تا درصد ازدواج های کوتاه مدت، ناپایدار و پر استرس کاهش یابد.

وی ادامه داد: بر اساس فعالیت های دانشکده در این مجموعه، گروه مطالعاتی این پژوهشکده در تلاش است تا پایان نامه ها و رساله های دکتری دانشجویی را به این سمت سوق دهد تا بتوانیم الگوی ملی برای بحث خانواده و مشاوره ازدواج ارائه دهیم. بخش دیگر بر روی ارزیابی سلامت روان و عناصری که آن را پایدار می کند کار می کند.

به گفته وی، این گروه پژوهشی هم اکنون آماده ارائه خدمات و مشاوره روانشناسی به کارکنان نهادها و سازمان های دولتی است.

  رحیمی: سازمان تعزیرات می تواند در واحد صنفی «علامت تخلف» نصب کند

وی بر اهمیت برگزاری این رویداد تاکید کرد و خاطرنشان کرد: یکی از مزیت های رویداد عصر امید این است که تنها به مسائل مهندسی، صنعتی و کشاورزی نمی پردازد، گروه های علوم اجتماعی نیز در این رویداد شرکت می کنند. یقیناً در صورت تکرار این اتفاق در آینده آینده روشنی خواهیم داشت و می توانیم پیشرفت ها و دستاوردهای خوبی را از جامعه و هموطنان خود ارائه دهیم.

وی در پایان گفت: هدایت و آموزش نیروهای متخصص و آماده سازی آنها برای کارهای تحقیقاتی، عملی و درمانی از ماموریت های اصلی این گروه تحقیقاتی است. خوشبختانه این اتفاق شرایطی را برای ما فراهم کرد تا اهمیت این معضل در جامعه را توضیح دهیم.

دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با شعار عصر امید از 17 تا 21 خردادماه در مصلای تهران برگزار می شود و میزبان 3000 شرکت دانش بنیان، آزمایشگاه و زیرساخت، تیم های تحقیقاتی و استارت آپی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید