بانک جهانی درباره رکود اقتصادی در سال آینده هشدار داد

30671 762 فقط خبر

بانک جهانی در یک مطالعه جدید هشدار داده است که اقتصاد جهانی ممکن است در سال آینده وارد رکود شود، زیرا بانک های مرکزی در حال حاضر بر افزایش نرخ بهره و نادیده گرفتن اقدامات کلیدی اقتصادی برای کاهش تورم تمرکز کرده اند.

بانک جهانی در مطالعه جدیدی هشدار داده است که با توجه به اینکه بانک های مرکزی در حال حاضر بر افزایش نرخ بهره متمرکز شده اند و اقدامات اساسی اقتصادی را انجام نمی دهند، اقتصاد جهانی ممکن است در سال آینده وارد رکود شود.

تحقیقات نشان می‌دهد که یک سری بحران‌های مالی بر بازارهای نوظهور و اقتصادهای در حال توسعه تأثیر می‌گذارد و باعث آسیب‌های اقتصادی و مالی پایدار به آن‌ها می‌شود.

بانک جهانی خاطرنشان کرد که افزایش بی‌سابقه نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی ممکن است برای کاهش نرخ تورم در حال افزایش جهانی به سطوح قبل از همه‌گیری کافی نباشد.

این بانک بر لزوم اتخاذ مجموعه ای از اقدامات اقتصادی برای حل این مشکل به جای تمرکز بر افزایش نرخ سود توسط کشورهای بزرگ تاکید کرد. این اقدامات عبارتند از:

– کاهش محدودیت های اعمال شده بر بازار کار، افزایش حجم نیروی کار و در عین حال کاهش فشارهای قیمتی به گونه ای که از بازگشت کارگران اخراجی به مشاغل خود حمایت کند.

– تقویت عرضه جهانی کالاهای اولیه – افزایش عرضه جهانی محصولات غذایی و انرژی.

تقویت شبکه های تجارت بین المللی، از جمله رفع تنگناها در زنجیره تامین جهانی.

– ایجاد نظم نوین اقتصادی بین المللی مبتنی بر قوانین اقتصادی عادلانه و دوری از خطر سیاست های اقتصادی حمایتی.

  بودجه رتبه بندی معلمان امروز 23 آذر 1400 چقدر افزایش یافته است؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید