بانکی پور توصیه خود را در مورد ازدواج بین المللی توضیح می دهد.

توضیح بانکی پور از نصیحتش

بر اساس گزارش ها اعتدالامیرحسین بانکی پور در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در واکنش به اعتراض نمایندگان به سخنانش درباره ازدواج بین المللی گفت:

وی افزود: برادر بزرگواری طی سخنانی به ما تذکر دادند. همه می دانیم که رسانه های معاند در حال تکه تکه شدن سخنان به ویژه سخنان نمایندگان و تخریب مجلس هستند. من از نمایندگان مجلس که زمانی قربانی چندپارگی شده اند، انتظار دارم که ابتدا کل سخنان طرف مقابل را بشنوند و هر بار که نظری را در پیامک می خوانند، قضاوت کنند.

نماینده اصفهان با اشاره به صحبت های خود گفت: صحبت های من در فضای علمی و دانشگاهی بود. در تحلیل آمارها تاکید کردم که این بحث رسانه ای نیست و مربوط به حوزه تئوری و کارشناسان است. از جمله اینکه این آمار می گوید که تعداد زنان بیشتر از مردان است، این آمار اشتباه است. ضمناً طبق سرشماری سال 95 تعداد دختران و پسران مجرد آماده ازدواج برابر است، یعنی تعادل یک به یک داریم. در شرایط تسهیل ازدواج، جوانان آرامش دارند و نسبت عرضه و تقاضا متناسب است و هیچ مانعی در این زمینه وجود ندارد. با تصویب قانون جوانان، مجلس تسهیلات ازدواج را تا 5 برابر افزایش داد.

وی افزود: در این سخنرانی رده سنی اشاره کردم که گروه سنی زنان بالای 30 سال بر اساس سرشماری سال 95، یک میلیون و 400 هزار دختر مجرد بالای 30 سال و همچنین 700 هزار زن که همسر خود را از دست داده اند یا از هم جدا شده اند و مانده اند. مجرد جمعا 2 میلیون و 100 هزار نفر. در این بیانیه گفتم اگر بخواهند با پسرهای 4-5 سال بزرگتر از سن خود ازدواج کنند طبق عرف دو سوم زنان ما زن ندارند.

  اعتراف مهدوی کیا پس از صعود به مرحله بعد / امید ایران با 3 گل 10 نفره تاجیکستان را برد - اندیشه معاصر

در آن زمان عبدالرضا مصری رئیس مجلس از بانکی پور خواسته بود متن نطق خود را در این جلسه ارائه نکند و به تبصره ماده ۷۵ خود اشاره کند.

بانکی پور خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط ازدواج با همسالان را توصیه کردم و گفتم روانشناسان تایید می کنند که سن فکری و جسمی در ازدواج ملاک است نه سن شناسنامه. اگر بخواهیم دخترا با پسرهایی که سنشون بالاست طبق فرهنگ غلط ما ازدواج کنن دخترا ضربه می خورن.در این جلسه بر ازدواج همسالان تاکید کردم.

وی افزود: بحث دیگری که در این جامعه علمی مطرح کردم این بود که توصیه هایی از زنانی داشتیم که با برخی از اندیشمندان خارج از کشور ازدواج کرده بودند، اما فرزندانشان شناسنامه ایرانی نداشتند، هرچند مجلس از مدت ها قبل قانونی در این زمینه تصویب کرد. تاکید کرد که مشکل قانونی نداریم و نباید مانع شویم. وقتی متفکرانی داریم که از نظر اخلاقی و دینی همسو با فرهنگ ما هستند و به انقلاب ما علاقه دارند و با یک بانوی ایرانی ازدواج کرده اند، نباید شرمنده آنها شویم.

بانکی پور گفت: در این همایش علمی تاکید کردم که این بحث بیشتر یک تحلیل آماری است. اما صحبت های من را قطع کردند و فضای منفی ایجاد کردند. من به نوبه خود از زنانی که ممکن است ذهنشان از این چندپارگی رسانه های اشتباه آزرده شده باشد عذرخواهی می کنم، اما معتقدم این موضوع نباید پاک شود.

به گزارش ایسنا، در حالی که بانکی پور آخرین نطق خود را ایراد می کرد، تعدادی از نمایندگان مجلس به ویژه نمایندگان زن با فریاد به بانکی پور عذرخواهی کردند و یکی از نمایندگان به وی گفت که «در پایان هم عذرخواهی نکردی».

  خانه سلامت افراد Omicron چندین بار در مدت زمان کوتاه دریافت می کنند! - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید