بازی های ویدیویی هیچ تاثیری بر سلامت روان ندارند

1089591 فقط خبر

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری آنا، مطالعه گسترده ای که توسط دانشگاه آکسفورد انجام شده و نتایج آن در روز چهارشنبه منتشر شد، نشان می دهد که انجام بازی های ویدیویی هیچ گونه تأثیر منفی بر سلامت روان کاربران آنها ندارد.

در این مطالعه حدود 40000 کاربر (بازیگر) این بازی ها که بالای 18 سال سن داشتند به مدت 6 هفته تحت نظر قرار گرفتند و در نهایت محققان اعلام کردند: ما هیچ مدرکی دال بر ارتباط بین بازی های ویدیویی و ذهنی نداریم. سلامتی. ما کاربران آن را پیدا نکردیم.”

بر اساس گزارشی که در The Royal Society منتشر شده است، خوب یا بد، متوسط ​​تأثیر بازی های ویدیویی بر سلامت روان کاربران احتمالاً اندک است و برای تعیین خطرات احتمالی این بازی ها به داده های بیشتری نیاز است.

برای ارزیابی تأثیر این بازی ها بر کاربران، محققان احساسات آنها را در زندگی روزمره آنها ارزیابی کردند. میزان شادی، غم، عصبانیت یا ناامیدی که در طول شش هفته احساس کردند.

آنها همچنین تعداد کل ساعت‌هایی را که کاربران در روز صرف این بازی‌ها می‌کنند (از بازی‌های شبیه‌سازی گرفته تا مسابقات جهانی) را مشاهده کردند و به این نتیجه رسیدند که تأثیرات بازی‌های ویدیویی بر روی کاربران، چه مثبت یا منفی، تنها در صورتی قابل درک است که کاربر بیش از 10 بازی کند. ساعت در روز

این نتیجه با مطالعه ای که در سال 2020 توسط همان دانشگاه انجام شد، در تضاد است که نشان می دهد بازی های ویدیویی می تواند برای سلامت روان مفید باشد. در واقع، مطالعه جدید هیچ ارتباطی بین این دو عامل پیدا نکرد.

  واکنش انتشارات مادریدی به حذف رئال مادرید (عکس) - اندیشه معاصر

یکی از اعضای تیم تحقیقاتی اظهار داشت: «یک چیز مسلم است: در حال حاضر اطلاعات و شواهد کافی وجود ندارد که مقامات دولتی بتوانند قوانین و مقرراتی را با هدف محدود کردن بازی‌های ویدیویی در میان جمعیت‌های خاص تدوین کنند. تنها چیزی که می دانیم این است که به داده های بسیار بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم ارزیابی روشنی از این موضوع برای سیاست گذاران و مشاوران آموزشی و متخصصان سلامت داشته باشیم.»

دیدگاهتان را بنویسید