بازگشت 300 هزار میلیارد تومان به بیت المال از طریق اجرای قانون مجلس/ مطالبه دستگاه قضایی برای اجرای قانون

994997 فقط خبر

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به تصویب قانون استرداد اموال نامشروع به مسئولان قوه مقننه گفت: : این قانون در سال 1397 در مجلس تصویب شد و برای اجرا ابلاغ شد، متاسفانه تاکنون اجرا نشده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از خواسته های نمایندگان قوه قضائیه اجرای این قانون است، ادامه داد: رئیس قوه قضاییه باید هر چه سریعتر این قانون را اجرا کند و برای عدم رعایت اقدام نکند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس با بیان اینکه این قانون از سال 1397 اجرایی شده است، اظهار داشت: برآوردها این است که در صورت اجرای این قانون حدود 300 هزار میلیارد تومان رانت به بیت المالل برگردانده شود.

عضوکمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تاکید بر اینکه با اجرای این قانون به طور قطع اعتماد از دست رفته مسئولان به مردم قابل ترمیم است، تصریح کرد: هنر. قانون برای اولین بار رباخواری مسئولان را جرم تعریف کرد و اعلام کرد مقرر شد اموال غیرقانونی مسئولان به بیت المال بازگردانده شود.

ابوترابی با بیان اینکه در حال حاضر خلاء قانونی در خصوص رانت خواری از سوی مسئولان وجود ندارد، گفت: قوه قضاییه باید هر چه سریعتر اقدامات لازم را برای اجرای قانون مجلس انجام دهد.

انتهای پیام/4164/

  واژگونی مرگبار پژو 206 در بزرگراه آیت الله هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید