بازگشت به توافق هسته ای در راستای منافع ملی آمریکاست

رابرت مالی: بازگشت به توافق هسته ای در راستای منافع ملی آمریکاست

بر اساس گزارش ها اعتدالرابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت وگو با ام اس ان بی سی به تحولات اخیر در برنامه هسته ای ایران اشاره و بر لزوم بازگشت واشنگتن به توافق هسته ای تاکید کرد. اگر ما موافقت نکنیم، ایران بدون محدودیت خواهد بود و به توسعه برنامه هسته ای خود ادامه می دهد. اکنون با توجه به پیشرفت‌های هسته‌ای آنها در طول سال‌ها و پس از خروج آمریکا از توافق، دیگر امکان دستیابی به همه منافع برجام به بهانه عدم اشاعه و دوری از هسته‌ای در سال 96 وجود ندارد.

وی ادامه داد: این یکی از پیامدهای فاجعه بار بی شمار تصمیم خروج از توافق هسته ای بود، اما اکنون کارشناسان ما مانند پرزیدنت بایدن، وزیر امور خارجه بلینکن و همه اعضای تیم می گویند که بازگشت به NPT است. گامی ارزشمند که به نفع منافع ملی ایالات متحده و تا حد زیادی برای جلوگیری از توسعه ظرفیت هسته ای ایران برای ساخت بمب و جلوگیری از تنش های بیشتر در خاورمیانه است.

مالی افزود: بنابراین بازگشت به توافق هسته‌ای همچنان ارزشمند است، اما آنچه به صراحت به ایران گفته‌ایم این است که زمان زیادی نداریم و با توجه به پیشرفت سریع برنامه هسته‌ای ایران، تنها چند هفته فرصت داریم تا به توافق برگردیم. برای مقابله، یا متأسفانه ما راه هایی داریم. «ما باید به دیگری نگاه کنیم.

  اصول استحمام در فصول سرد سال از دیدگاه طب سنتی – تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید