بازگشت ایران به سازمان ملل/ کره جنوبی بیش از 18 میلیون دلار از دارایی های بلوکه شده ایران را آزاد کرد – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل شنبه شب به وقت محلی تایید کرد که بدهی معوق ایران به سازمان ملل پرداخت شده و به محض ورود به نیویورک، کشورمان باید به طور طبیعی رای دهد. ابتدای هفته (دوشنبه) برای بازگشت.

پیش از این تخت روانچی در ۲۴ دی ماه اعلام کرده بود که رایزنی ها را با سازمان ملل متحد برای رفع تعلیق حق رای و واریز حق عضویت ایران در این سازمان بین المللی آغاز کرده ایم و امیدواریم هر چه زودتر این امر تکمیل شود. .

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای فعال سازمان ملل متحد همواره متعهد به پرداخت به موقع حق و حقوق خود بوده است و این را در عمل نیز ثابت کرده ایم.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: متأسفانه برای دومین سال متوالی به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا علیه ایران با مشکل پرداخت حق عضویت مواجه شده ایم.

وی افزود: تحریم های سرکوبگرانه آمریکا نه تنها حوزه های مختلف از جمله دارو، تامین کالاهای انسانی، تجهیزات پزشکی و… را تحت تاثیر قرار داده است، بلکه کار سازمان ملل را نیز مختل کرده است.

کره جنوبی بیش از 18 میلیون دلار از دارایی های بلوکه شده ایران را به صورت معوقه به تهران به سازمان ملل پرداخت کرده است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253663

  این پیرمرد 81 ساله تنها 32 سال سن دارد! + عکس - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید