بازنگری 104 عنوان تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی

961759 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، نخستین نشست توجیهی طرح بازنگری برنامه درسی علمی کاربردی با حضور معاونان، مدیران، اعضای هیات علمی و کارشناسان ستاد مرکزی و واحدهای استانی دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه اصغر کشتکار معاون و معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن تشریح اهداف و اهمیت طرح ملی بازنگری در برنامه درسی علمی کاربردی بر لزوم مستمر بودن آن با بهره گیری از مزیت ها تاکید کرد. از تخصص داخلی دانشگاه

کشتکار افزود: آموزش یعنی انتقال تجربه و سرمایه گذاری برای پیشرفت جامعه، ایجاد 125 رشته جدید که طی یک حرکت جهادی و بی سابقه در دانشگاه جامع علمی کاربردی برای مشاغل نوظهور و آینده شکل گرفته است. دلایل استقبال متفاوت از سال ها قبل از حوزه های این نظام آموزشی است.

معاون و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: دروسی که مبنای علمی ندارند باید در مرحله بازنگری در نظر گرفته شوند و در صورت عدم نیاز جامعه حتی منسوخ شوند. و پس از تجزیه و تحلیل مشاغل فعلی منجر به ایجاد رشته های جدید نیز خواهد شد.

در این جلسه علیرضا جمال زاده رئیس دفتر برنامه ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: پس از مصوبه اخیر شورای حاکمیتی دانشگاه مبنی بر همفکری و همکاری همه کارشناسان خانواده بزرگ علمی کاربردی برای اجرای یکی از ماموریت های خطیر و مستمر دفتر برنامه ریزی درسی در خصوص بازنگری رشته های علمی کاربردی به موازات تدوین رشته های جدید است.

وی افزود: این طرح مستمر و بر اساس آخرین سیاست ها و راهبردهای نظام آموزش علمی کاربردی و با هدف افزایش کیفیت فعالیت های آموزشی، همگام با فاز اول هوشمندسازی فرآیندهای دانشگاه است.

  بازار جدید خلازیر + عکس افتتاح شد

رئیس دفتر برنامه ریزی درسی و دبیر شورای آموزش و برنامه ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: اگرچه بازنگری برنامه درسی در نظام آموزشی همواره مورد توجه و اجتناب ناپذیر است، اما به عنوان یک رسالت بر عهده این دانشگاه است. دانشگاه گرا که پاسخگوی نیازهای بازار و زمینه های کاری باشد، جدی تر و ضروری تر است. جمال زاده افزود: به عبارتی این طرح با منطقی سازی و آماده سازی ظرفیت های داخلی باعث می شود کارکنان غیر ساختاری و علاقمندان به مشارکت در حوزه برنامه ریزی درسی باشند.

مسائل مالی پروژه توسط دکتر باقری فراهانی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی تشریح شد و بر حمایت همه جانبه از سایر محورها در این جلسه تاکید کرد.

سپس کشاورز معاون دفتر برنامه ریزی درسی و صادقی ضمن تشریح ابعاد پروژه به تشریح روند اجرا و نحوه برنامه ریزی و هماهنگی تشکیل کمیته های تخصصی بررسی علمی و مجموعه وظایف پیش بینی شده برای آن پرداختند.

انتهای پیام/4040/

دیدگاهتان را بنویسید