بازنشستگان نباید منتظر عید باشند! – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پرداخت مستمری بگیران تامین اجتماعی از روز چهارشنبه 20 بهمن ماه آغاز می شود. عید معمولاً همزمان با حقوق باخمن شروع می شود.

با وجود اینکه چهار روز تا آغاز پرداخت حقوق باقی مانده است اما هنوز میزان عیدی بازنشستگان مشخص نشده است.

بر اساس ماده 75 قانون مدیریت خدمات کشوری، میزان امتیاز عیدی برای هر سال 5000 درصد است که با احتساب ضریب حقوقی تعیین شده توسط هیات وزیران تعیین می شود. بر اساس مصوبه هیات وزیران برای سال جاری ضریب حقوق کارمندان قانون مدیریت خدمات کشوری و کارکنان نظام هماهنگ پاداش کارکنان کشوری 3048 ریال است که در این صورت عیدی امسال یک میلیون خواهد بود. و 524 هزار تومان.

زمزمه ای که از سوی دولت شنیده می شود، همین 1.5 میلیون تن است. نکته اینجاست که معمولا میزان عیدی نسبت به سال گذشته بیشتر است. به عنوان مثال در بودجه سال گذشته میزان عیدی یک میلیون و 200 هزار تن تعیین شده بود که دولت آن را اضافه کرد و مبلغ 1.5 میلیون تن را تصویب کرد.

طبق این رویه دولت باید میزان عیدی امسال را افزایش دهد. اگر دولت تشخیص دهد که افزایش حجم عیدی با تورم بالای 40 درصد است، میزان عیدی بیش از دو میلیون تن برآورد می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی در این خصوص گفت: تلاش می کنیم عیدی بازنشستگان را به موقع پرداخت کنیم، البته هنوز مبلغ آن اعلام نشده و دولت باید تصویب کند که بعد از تمام این مراحل اعلام کنیم.

واکنش 1.5 میلیون تومانی به شناسنامه بازنشستگان

  چگونه بفهمیم که مورد آزار عاطفی قرار گرفته ایم؟ - اندیشه معاصر

معترض مردم به مبلغ 1.5 میلیون تومانی احتمالی برای پرداخت عیدی امسال هستند و معتقدند باید میزان عیدی افزایش یابد.

«روز معلم همزمان با گرگر جشن گرفته می شود. چرا عیدشون فرق میکنه؟! بازنشستگان آموزش و پرورش نه بیمه درمانی خوبی دارند و نه وکیل و حساب خدا.

کارمندی که 5 تن حقوق می گیرد، مانند فردی که 30 تن می گیرد، با 1.5 میلیون عیدی می گیرد».

مستمری گرفتن و 150 هزار روز تعطیلی بی انصافی است.

«آه، چه عید است که تظاهر به قاضی و قاضی می کنید. با یک و نیم عید چه می شود که برنج کلیوی هشتاد هزار تن است، نام گوشت و مرغم که نمی شود، لبنیاتم که هیچ.

«امروز یک کیسه برنج ایرانی یک میلیون تن قیمت دارد. من بازنشسته ام. “دارن با صد و نیم چه می تواند بکند؟”

با توجه به اینکه هنوز میزان عیدی مشخص نشده است، به نظر می رسد بازنشستگان این هفته عیدی خود را دریافت کنند. بنابراین واریز عیدی تا پایان بهمن یا اسفند ماه موکول می شود.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263609

دیدگاهتان را بنویسید