بابک حمیدیان بازیگر شهید بروجردی می شود

19217 603 فقط خبر

فیلمبرداری فیلم شهید بروجردی به تازگی آغاز شده است.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، فیلم سینمایی شهید بروجردی که به تازگی فیلمبرداری آن آغاز شده است، دومین تلاش محمدحسین لطیفی در سینمای مقاومت و دفاع مقدس پس از روز سوم است. وی در سال ۱۳۶۴ برای این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از جشنواره فجر شد.

فیلم شهید محمد بروجردی جدی ترین محصول امسال سازمان هنری رسانه اوج است که فیلمنامه آن برگرفته از منابع مختلف مستند و پژوهشی از جمله کتاب «محمد; مسیح کردستان توسط نصرت الله محمودزاده و سایر اسناد تازه کشف شده نوشته شده است. محمودزاده نیز به عنوان مشاور محتوا با این پروژه همکاری داشت.

بابک حمیدیان پیش از این پاسداشت مقدس را در فیلم ها تجربه کرده است. از جمله «مزرعه پدری»، «چ»، «50 قدم آخر»، «سرو زیر آب» و «طبل بزرگ زیر پای چپ». او همچنین در طول دو دهه فعالیت خود در سینما جوایز مختلفی دریافت کرد. سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فجر برای «چ» و «رز رستاخیز»، تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای «ریسمان باز» از جشنواره خانه سینما، دو تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای «دخترانش گریه نمی‌کنند» و «چ» از جشنواره انجمن نویسندگان و منتقدان سینمای ایران به همراه جایزه بهترین بازیگر مرد برای فیلم‌های دخترانش گریه نمی‌کنند و «چ» از جشنواره حافظ از افتخارات حمیدیان است.

فیلم شهید بروجردی که یک ماه پیش با عنوان غریب پروانه ساخت دریافت کرد، تصویری از این شهید نیست، بلکه به دوره ای از فرماندهی وی در منطقه غرب، قبل از شروع جنگ تحمیلی و دفاع مقدس می پردازد. . این فیلم با نگاهی به دوران کوتاهی از زندگی شهید بروجردی و تلاش وی برای ایجاد وحدت در غرب کشور، به تصویری از شرایط درونی، سبک زندگی و رهبری شهید بروجردی می پردازد.

  موسوی: استقلال شایسته ترین تیم برای قهرمانی بود/ کمبود ستاره در پرسپولیس احساس شد

فیلم شهید محمد بروجردی خود را برای حضور در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر آماده می کند و لیست بازیگران و عوامل فیلم به زودی منتشر می شود.

انتهای پیام/110/

دیدگاهتان را بنویسید