این 6 محصول عسل را در سبد غذایی خود قرار دهید – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، عسل طبیعی از آن دسته خوراکی هایی است که دیگر نیازی به اثبات فواید آن نیست. زیرا ترکیب این غذا حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و ویتامین های مختلف است که می تواند سیستم ایمنی بدن را در برابر عفونت ها و بیماری ها تقویت کند. امروزه حتی از عسل در داروهای ناباروری نیز استفاده می شود. با این حال، چالش اصلی در تهیه عسل همچنان مواد طبیعی و اصلی آن است.

اگرچه مصرف عسل طبیعی می تواند فواید زیادی داشته باشد، اما امروزه شاهد فروش عسل های تقلبی در بازار هستیم، عسلی که نه تنها هیچ سودی برای ما ندارد، بلکه مصرف طولانی مدت آن می تواند منجر به بیماری و عوارض جسمی شود. در همین راستا و برای بررسی خواص این ماده غذایی و تشخیص عسل طبیعی و تقلبی با «دکتر علیرضا یارگلی» متخصص طب ایرانی گفت وگو کرده ایم.

*** عزیزم پانسمان برای التیام زخم

ابتدا بهتر است بدانید که عسل درمانی دارای دو ناحیه مجزا است، ناحیه دهانی عسل و دومی ناحیه موضعی عسل. در زمینه عسل موضعی می توان از عسل و موم مس برای التیام زخم ها استفاده کرد. همچنین می توان از این ماده مفید به عنوان لایه بردار پوست استفاده کرد.

از دیدگاه طب ایرانی، عسل ماده جالبی است و گاهی برای درمان افرادی که جوش دارند توصیه و مصرف می شود. در عین حال عسل به عنوان عایق بسیار خوبی عمل می کند و زمانی که نگران عفونی شدن زخم ها هستیم، محل را با عسل می پوشانیم. استفاده از این ماده دارویی مفید نه تنها در کشور ما پایان می یابد، بلکه در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا نیز از این دارو برای درمان برخی بیماری ها استفاده می شود، به طوری که امروزه از عسل در ساخت دارو نیز استفاده می شود. عسل در درمان و پیشگیری از زخم های باز و عفونی جایگاه ویژه ای دارد، به عنوان مثال می توان از عسل برای درمان زخم های عمیق و حتی زخم هایی که به تعویق افتاده است استفاده کرد.

  با نحوه تعویض فیلتر آب خانگی آشنا شوید

*** از مصرف این 6 محصول غافل نشوید

در زمینه درمان خوراکی عسل باید دانست که عسل یک غذای رایج و مقوی برای بدن است. هر زمان که احساس ضعف کردید از عسل استفاده کنید. بهترین غذا برای جلوگیری از ضعف جسمانی یا تقویت بدن عسل است. ترکیب گیاهی گیاهان عسل نیز مهم است. یعنی اینکه چه گیاهی برای تولید عسل به زنبور تغذیه می‌شود، نقش تعیین کننده‌ای در خواص عسل دارد. به طور کلی زنبورها شش محصول دارند که هر شش محصول معجزه آسا هستند. اولین محصول نیش زنبور است. محصول دوم خود عسل، محصول سوم موم مس، برم مس و گرده مس از دیگر محصولات مهم درمانی و تقویتی تولید شده توسط زنبور عسل می باشد. هر کدام از این محصولات دارای خاصیت خاصی هستند.

*** عسل درمانی برای درمان ناباروری

موم مس یکی از بهترین داروها برای تقویت سیستم ایمنی بدن است، در درمان عفونت ها و بسیاری از بیماری های ویروسی موثر است، این محصول در درمان زگیل و برخی سرطان ها تاثیر مثبتی دارد که در علم روز به اثبات رسیده است. گرده مس یکی از مغذی ترین مواد غذایی برای تقویت قوای جنسی است، بارداری و باروری بسیار موثر است. غذا خیلی کامل و خوبه و جزو غذاهاست. موم مس در ناحیه دهان و موضع نیز اثرات خوبی دارد و برخی از داروهای موضعی نیز از موم مس ساخته می شوند. زهر زنبور عسل در درمان بسیاری از بیماری های سیستم ایمنی نیز موثر است و فواید عسل برای عموم مردم کاملا شناخته شده است.

  فرماندار کوم: داغ ترین تست مترو به زودی انجام می شود

*** تقویت ریه با عسل

حدس بزنید تهیه ترکیبی از عسل که می تواند نقش مهمی در پیشگیری و درمان بیماری های ریوی و ذات الریه، پلوریت، سرفه، خروپف، تنگی نفس، ادم ریوی و خشن شدن صدا داشته باشد. عسل به عنوان مکمل همراه با داروها می تواند به درمان بیماری کمک کند، عسل یکی از ترکیبات مفید عسل است. کتاب‌های مختلف روش‌های مختلفی را برای تهیه عسل معمولی توصیه می‌کنند، ماده مشترک همه آنها آب و عسل است، اما میزان ترکیب آب با عسل و زمان جوشش متفاوت است.

رایج ترین روش تهیه عسل این است که یک واحد عسل را با ده واحد آب گرم می کنند تا اندازه محصول به هفت واحد برسد و پس از آن می توان از آن استفاده کرد. یکی از بهترین مشکلات سرماخوردگی است و اثرات بسیار خوب و قوی برای تقویت ریه دارد. اگر از هر طرف به عسل نگاه کنیم، می بینیم که خواص درمانی دارد. اما مصرف نادرست عسل مطمئناً معایبی دارد.

*** عسل زیاد مصرف نکنید

زیاده روی در مصرف عسل عوارض دارد، عسل گرم است و مصرف آن برای گرم مزاجان باید با احتیاط همراه باشد. افراط در مصرف هر ماده غذایی قطعا یک عارضه جانبی و مضر است. فردی که دائماً روی پوست خود جوش یا کهیر دارد، هرگز نباید عسل مصرف کند یا آن را با نسخه مصرف کند، زیرا ممکن است بیماری تشدید شود. افراد دیابتی نباید بیش از حد عسل مصرف کنند، نباید بیش از یک قاشق غذاخوری عسل در روز مصرف کنند و این باور که عسل برای بیماران دیابتی مضر نیست، تصور اشتباهی است.

  افشای روابط نظامی روسیه و چین! - اندیشه معاصر

*** برای تولید محصول بیشتر، زنبورها را با آنتی بیوتیک تغذیه کنید!

متأسفانه شاهد هستیم که زنبورها برای تولید عسل بیشتر از آنتی بیوتیک تغذیه می کنند. استفاده از این آنتی بیوتیک نه تنها برای زنبور عسل مشکلاتی ایجاد می کند، بلکه می تواند برای انسان نیز عوارضی داشته باشد. متاسفانه امروزه شاهد آن هستیم که تغذیه زنبورها با آنتی بیوتیک بیشتر از گذشته شده است. تغذیه ناسالم زنبورها با آنتی بیوتیک مضر است و برخی از زنبورداران بدون توجه به عوارضی که بر زنبورها و سلامت انسان دارد این کار را انجام می دهند، این ماده روی بافت مس تاثیر می گذارد و مصرف آن توسط انسان باعث ورود این دارو به بدن ما می شود. زنبورها نیز پس از آزاد کردن عسل خود در اثر آنتی بیوتیک می میرند و عمر آنها کوتاه می شود.

*** عسل طبیعی چگونه تهیه می شود؟

بسیاری از محصولاتی که به نام عسل به دست ما رسیده عسل نیستند و از زنبور عسل جدا نیستند، این محصولات آب ذرت یا آب سیب زمینی هستند و به آنها اسانس عسل می دهند. برای خرید عسل فقط باید به فروشنده ای که تولید کننده هم هست اعتماد کرد.بسیاری از عسل ها حتی در آزمایشگاه مراحل استاندارد را رعایت می کنند اما عسل نیستند. هر چه عسل ناخالصی کمتری داشته باشد، استاندارد بهتری دارد و به طبیعت معجزه آسای گرش نزدیکتر است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276436

دیدگاهتان را بنویسید